Wpis z mikrobloga

[2]
Szalomka.
Dostałem bana na messengerze (denerwować mnie zaczynają), niedługo będę zmieniał telefon i kompa, więc postanowiłem wprowadzić kilka zmian i zadbać o "higienę".

Po pierwsze komunikator. Co lepsze? Wire, czy Telegram? Będę musiał znajomych namawiać na potęgę żeby zmieniali komunikator, więc nie mogę go za często zmieniać i zależałoby mi aby działał bez zarzutów na komputerze, ios i androidzie. Telegram ma fajne naklejki, boty, a Wire możliwość wysyłania bazgrołów, ładniejsze emotki. Oba ponoć super bezpieczne, a mi głównie zależy aby nie dostawać banów i jak najłatwiej było przekonywać znajomych.

E-mail. Tutaj wybrałem protonmail. Ponoć super bezpieczny, ale zdecydowała nazwa. :D Dobrze wybrałem?

VPN na telefon. Nie wiem co wybrać. Waham się między ProtonVPN, TunnelBear i VPNhub. Któryś z nich się wybija? Jest lepszy? Szybszy? Wolałbym z wersji darmowej korzystać, ale rozsądną cenę mogę zapłacić za wygodę. Fajnie by było też jakbym nie musiał zakładać miliona kont podczas przesiadek Win/Andek/iOS/Mac bo nie mam pojęcia na czym będę pracował. Coś polecacie?

No i czy mi, przeciętnemu użytkownikowi, VPN jest potrzebny?

Przeglądarka. Tutaj mam problem. Korzystałem przez lata z mozilli, ale ostatnio zaczęła się krztusić i tak od pół roku, skaczę z przeglądarki na przeglądarkę.

Zależy mi na tej samej przeglądarce na telefonach i kompie ze względu na synchro i o ile na kompie Opera wygrywała, to na telefonie szlag mnie trafia. Vivaldi nie ma na telefon, Via Browser nie ma na kompa, Chrome ostatecznie zostaje ale trochę mi się znudziła ta przeglądarka.
Moje priorytety to możliwość odpalenia na wielu platformach i systemach, dobry adblock, żeby śmigała. Fajnie by było jakby była bezpieczna, ale możecie mi naściemniać bo się nie znam na tym.
Macie swoje ulubione przeglądarki? Co polecacie?

  • 9
  • Odpowiedz
Po pierwsze komunikator. Co lepsze? Wire, czy Telegram? Będę musiał znajomych namawiać na potęgę żeby zmieniali komunikator, więc nie mogę go za często zmieniać i zależałoby mi aby działał bez zarzutów na komputerze, ios i androidzie. Telegram ma fajne naklejki, boty, a Wire możliwość wysyłania bazgrołów, ładniejsze emotki. Oba ponoć super bezpieczne, a mi głównie zależy aby nie dostawać banów i jak najłatwiej było przekonywać znajomych.


@romantyczny_krasnolud: Telegram szybciej się włącza
  • Odpowiedz
@WINOGROON: nie podoba mi się kompletnie. Próbowałem i mnie odrzuciło, nie wiem dlaczego.
@tt_2: no właśnie Telegram wydaje mi się popularniejszy. Tęsknie za prostszymi czasami gadu-gadu. :/
Kopie haseł trzymam w specjalnym notatniku u rodziców, więc w razie czego wystarczy telefon.
Firefox strasznie mi mulił na kompie swego czasu, jakieś dziwne akcje ze zżeraniem zasobów i z tego co się dowiadywałem, nie tylko ja tak miałem.
VPN służy mi głównie
  • Odpowiedz
Kopie haseł trzymam w specjalnym notatniku u rodziców, więc w razie czego wystarczy telefon.


@romantyczny_krasnolud: zainstaluj sobie keepassXC i backup do jakieś chmury albo na dysk zewnętrzny i możesz jeszcze zainstalować wtyczkę do firefoxa do keepass-a XC

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/keepassxc-browser/

Firefox strasznie mi mulił na kompie swego czasu, jakieś dziwne akcje ze zżeraniem zasobów i z tego co się dowiadywałem, nie tylko ja tak miałem.


@romantyczny_krasnolud: odinstaluj go całego i zobacz czy
  • Odpowiedz