Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Witam,

Na Śląsku widuję dużo bloków z tak zwanym balkonem francuskim (czyli rzygownik) a w internecie nie ma żadnych na ten temat informacji. Takie bloki znalazłem na Giszowcu w Katowicach, na osiedlu Tuwima w Siemianowicach Ślaskich. Praktycznie w każdym mieście na Śląsku znajdziemy taki projekt.
Nie jest to wielka płyta a konstrukcja budowana metodą ślizgową.

Ogólnie chciałbym dowiedzieć się więcej na temat tych bloków. Może ktoś z was ma na ten temat informacje?
Pomocne będą nawet inne lokalizacje tych budynków.

#urbainistyka #katowice #slask #budownictwo
kaktusowy - Witam, 

Na Śląsku widuję dużo bloków z tak zwanym balkonem francuskim (c...

źródło: comment_6kQBNsHwq9w3sBjCpOqks8oiozEE6Sab.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bsl: Głównie co to za konstrukcja. Takie bloki są na ulicy Ligockiej. Co to za typ bloku lub kto był odpowiedzialny za ten projekt. Szczerze każda informacja będzie pomocna.
  • Odpowiedz
a jeszcze sa na chorzowie batorym ...
postaram sie znalesc ci info o tych blokach bo kiedys mialem ...
kiedys w takim mieszkalem mam plan mieszkania jak zainteresowany
  • Odpowiedz
@kaktusowy jeszcze powiem Ci, że też mnie to zastanawiało. Wujek w takim mieszka przy ul.ZHP na Siemcach. Ja mieszkałem dwa lata w takim w Bytomiu na Chorzowskiej. Ogólnie spoko tylko czuć jednak, że zsyp działa w budynku.
@bsl w Chorzowie na Astrów i koło amelungu też są takie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dzięki za te dane. Ogólnie występują chyba dwie wersje tej konstrukcji. Np. Na Batorym (Gagarina/Brzozowa) sypialnia posiada dodatkowe okno. Czy ktoś widział to gdzieś poza Śląskiem? @bsl dziękuję
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SamiecOmega: Szczerze, moje poszukiwania rozpoczęły się po tym jak znalazłem ogłoszenie z mieszkaniem w tym bloku. Zaciekawiło mnie to, że projekt jest praktycznie wszędzie. Jakieś spostrzeżenia co do użytkowania? (Oprócz zsypu)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@catsky: Tak, to te same. Dziękuję
Czy ktoś widział je poza Śląskiem?
Tak btw. Ostatnio nawet był osobny temat gdzie porównywno projekty szpitali w Polsce. Widać bloki mieszkalne też były budowane na jedno kopyto.
  • Odpowiedz
@kaktusowy: co do wersji ... 2 mieszkania sa takie jak na moim zalaczniku 2 maja nieco inny uklad i rozmiary ... zdarzaja sie mieszkania bez balkonow ... i takie jak wspomniales ze maja 2 okna w ostatnim pokoju
  • Odpowiedz
@kaktusowy: Mieszkałem w takim dwa razy, raz w mieszkaniu dwupokojowym z tym balkonem bez balkonu, raz w kawalerce. Mieszkania w nim były ogólnie jakieś takie małe i nieustawne, kuchnia bardzo mała, łazienka też bardzo mała. Blok miał dziwną konstrukcję schodów, nie posiadał typowej klatki schodowej, tylko były jakby schody bez spocznika do każdego segmentu i przechodziło się korytarzem po lini kwadratu obok wszystkich drzwi do następnych schodów. Szyb z windami był
  • Odpowiedz