Wpis z mikrobloga

Ehh mirki może ktoś się bardziej zna. Mam laptopa Samsung QX-412, kilka lat już ma, ale do tej pory śmigał bezawaryjnie. Jakiś czas temu wyłamał się w rogu (przy zawiasie od matrycy) fragment obudowy (wypadła śrubka która stabilizowała ten kąt obudowy, ja w porę nie zauważyłem no i się wyłamało). Jakiś czas funkcjonowałem w ten sposób, czasami przy włączeniu komputera matryca nie wyświetlała prawidłowo -po dociśnięciu feralnego rogu wszystko wracało do normy (pic rel). W końcu temat naprawiłem, pokleiłem wszystko i śmigało. Po jakimś czasie znowu się wyłamało (plastik nie wytrzymał). Tym razem jednak matryca przestała wyświetlać na amen (pic rel). Myślałem że to kwestia taśmy (gniazdo do matrycy jest blisko tego zawiasu, a taśma matrycy przez niego przechodzi), kupiłem nową, podłączyłem i dupa. Teraz nie wiem - czy raczej udupiona jest matryca, czy bardziej gniazdo? Ktoś ma jakiś pomysł? Gdzie to oddać we wro żeby mi zdiagnozowali?

Sam chyba nie dam rady przelutować tego gniazda, coś czuję że skończy się u @naprawalaptopow

#komputery #elektronika #naprawalaptopow
hurin - Ehh mirki może ktoś się bardziej zna. Mam laptopa Samsung QX-412, kilka lat j...

źródło: comment_glwdz0GaqFvuh3Qt1jYnBYdp0WxkHRVQ.jpg

Pobierz
  • 11
@krykoz: Na zewnętrznym monitorze śmiga, więc grafika sprawna. Tak jak podejrzewam uszkodzone jest albo gniazdo na płycie głównej (od mechanicznego wyginania) albo matryca (mniej prawdopodobne, bo nie była katowana.
@krykoz: @synbozy777: no właśnie ten mi odpowiadał, do przeglądania internetu/oglądania filmów/pracy biurowej był spoko, bateria mu jeszcze trzyma tak 2,5h (ehh kiedyś trzymała 9-10h), a koszt nowego to minimum 2-3 koła jak chce się coś kupić w miarę porządnego. Znalazłem na allegro płytę główną za 100zł!:D