Wpis z mikrobloga

Mam problem z adapterem usb c - hdmi green cell. Używam myszki usb Logitech anywhere mx i w momencie podłączenia monitora na hdmi zasięg myszki drastycznie spada i pojawiają się lagi. Oczywiście, gdy odłączę monitor wszystko wraca do normy. Próbowałem też z inną myszką bezprzewodową i jest to samo. Czy spotkaliście się z takim zachowaniem tego adaptera lub jakiegoś innego? Może to wina macOS i jakiegoś ustawienia? Wrzucam link do adaptera:
https://swiatbaterii.pl/urzadzenia-peryferyjne/34796-stacja-dokujaca-przejsciowka-adapter-hub-usb-c-green-cell-7-portow-do-apple-macbook-pro-dell-xps-lenovo-x1-carbon-i-innych.html

#usbc #macbook #macos #apple #laptopy #adapter #hdmi #usb
  • 6
  • Odpowiedz
@norbert22: o tym, że USB3 zakłóca wifi/bt słyszałem ale HDMI chyba już nie. Ja bym podłączył monitor kablem i sprawdził czy to on nie powoduje zakłóceń, jeśli nie on to zostaje HUB do wymiany. Mam podobny innej firmy (z aliexpress), mysz mam taką jak Ty i mi działa wszystko OK.
  • Odpowiedz
@DzonyNajedzony: Przeprowadziłem parę testów i wyszło, że gdy do portu usb w adapterze podłączę przedłużacz usb i dopiero do niej podłączę odbiornik myszki to wtedy nie ma problemów, nawet jeśli odbiornik znajduje się blisko adaptera (ale jest na kablu). Wprowadza się jakaś impedancja i widocznie nie występują już zakłócenia. Napisałem już do sprzedawcy i zobaczymy co powiedzą.
  • Odpowiedz
Ja mam tego huba i myszkę 2,4GHz plus monitor i z niczym problemu. Troszkę dziwny przypadek u Ciebie. Skontaktuj się ze sprzedawcą, może zaproponują wymianę i pomoże. Aczkolwiek jest to dość dziwne.
  • Odpowiedz