Wpis z mikrobloga

Ten wpis dawałem pół roku temu, ale wtedy nie było zasięgów to ponowie.

Tak jestem gimboateistą, takim 40lvl, ale dalej gimbo. I jestem z tego zajebiście dumny! Jeżeli ktoś myśli, że wystraszę się mówienia prawdy w oczy z powodu możliwości posądzenia mnie o gimbo to ma jeszcze mniejszy mózg niż katole. Chciałbym odpowiedzieć na powtarzające się pytanie ze strony zarówno wierzących w różnych bogów, jak i pseudoateistów co się boją wychylić by nie wyjść czasem na "gimbo".

Co tobie przeszkadza, że sobie ktoś wierzy?

Tutaj muszę przytoczyć pewne historyjkę, prawdziwą, nie biblijną. Shabtai Ben-Dov to mentor żydowskich ruchów mesjanistycznych, czyli takich skupiający żydów oczekujących szybkiego przybycia mesjasza. W piśmie jest wprost napisane, że mesjasz się nie zjawi jeżeli żydzi nie odbudują świątyni w Jerozolimie. No więc inny żyd, zafascynowany naukami Ben-Dova, niejaki Yehuda Etzion wraz z członkami Lehi (takie ONR żydowskie tylko oni na serio się biją) zgromadzili materiały wybuchowe (a raczej dostali je od prawicowców w armii) by wysadzić meczet al aksa i zrobić miejsce na świątynie. Zamach powstrzymano, organizatorzy posiedzieli po trzy lata. Czemu o tym piszę?

Temu, że trochę strach mnie oblatuje na myśl, że rękę nad guzikiem atomowym może trzymać ktoś, kto w dobie kryzysu pomyśli:
"Widocznie tak ma być, taki jest plan, apokalipsa św Jana się spełnia, jestem narzędziem w rękach boga. Mesjaszu przybądź!"

- Ja #!$%@?, co za bzdury. Wierzący to od razu szajbus zdaniem tego gimboateisty, xd

No bo islamscy zamachowcy samobójcy to racjonaliści.

Może i scenariusz mało realny, ale gdy widzę, że wprowadzane są prawa biblijne do prawodawstwa świeckiego państwa (zakaz handlu, próba zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, ograniczenie antykoncepcji itd) to jaką mam pewność, że to się gdzieś kończy, a zaczyna się racjonalizm? No jaką mam gwarancje?
#bekazkatoli #bylo #gimboateizm #takaprawda #neuropa
lakukaracza_ - Ten wpis dawałem pół roku temu, ale wtedy nie było zasięgów to ponowie...

źródło: comment_1QRIluTgayH6j9r8i8t7C1tXAlqCMXzN.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: A ja cieszę się że katole bronią świat przed aborcją, eutanazją i wieloma innymi rzeczami. Oczywiście ich pobudki są "Bo Bóg decyduje o życiu i śmierci" natomiast moja pobudka jest taka:
Jeśli ludzkość będzie miała możliwość bezkarnej ingerencji w świat długo nie pociągniemy.
  • Odpowiedz
To tylko książka zmyślona przez człowieka. W dodatku nieprecyzyjna.


@DeadIy: O Biblii piszesz? Bo Kodeks Karny jest bardzo precyzyjnym prawniczym językiem pisany. To Biblia ma same metafory.
  • Odpowiedz
@River_Song: Popatrz na to w ten sposób. Gdybym opisał historie przygotowań do zamachu na meczet al aksa to bym miał 3 plusy z czego jeden przypadkiem i dwa od lubiesernik i freakz. Gdy ubrałem to w gimboateistyczną formę jest gorące i wykopki znowu czegoś nowego się nauczyły.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: tylko ze jest sporo krajow bardziej katolickich niz Polska, a sa w nich dopuszczone malzenstwa homo, aborcje i inne sytuacje rzekomo zabraniane przez KK.

Jest tez sporo krajow swieckich, w ktorych nie mozna zawierac malzenstw homo, dokonywac aborcji i innych sytuacji rzekomo zabranianych przez KK.

Wiadomo wiec, ze na pewno wspolnym mianownikiem NIE JEST KK, plynie z tego dosc prosty wniosek - pukasz do niewlasciwych drzwi.
  • Odpowiedz