Wpis z mikrobloga

Są tutaj jacyś tatromaniacy? Wybieram się niedługo z różową w góry (Tatry) i potrzebuję jakiś butów wysokogórskich bo zamierzamy troszkę pochodzić. Do tej pory chodziłem w jakiś The north face’ach ale ich stan już raczej mi na to nie pozwoli. Upatrzyłem sobie buty Salewy, dokładny model MTN Trainer GTX. I teraz pytanie do Was (najlepiej osób które w nich chodzą) czy nadają się na jesienne wędrówki? Czy po dłuższej trasie nie odczuwa się dyskomfortu? Jeśli możecie to napiszcie opinie i czy są warte zakupu. Chyba ze polecacie coś lepszego w tej cenie. #gory #tatry #hiking #bieszczady
  • 11
  • Odpowiedz
@konskyyy: niske czy wysokie? Mam wysokie i są świetne, bez zastrzeżeń. Dobre na jesień, zimę i wiosnę, w lecie za ciężkie. Trzeba tylko często woskować, bo lubią zamoknąć przy dużej ilości deszczu (3-4h w deszczu i błocie). Miałam wcześniej Meindle i popękała mi skóra po zimie, nie da się w nich chodzić.
  • Odpowiedz
@konskyyy: siema Mirku, jestem posiadaczką takowych. Generalnie są ludzie którzy lubią Salewę i są tacy ktorzy jej nie lubią ( a wolą jakies aku, zamberlany czy la sportivy piszac ze salewa to chinski szit) :) Najlepiej po prostu przymierzyć. Swoje kupilam na lato i jesień (na zimę mam raven'y) i bardzo dobrze się sprawdziły w sierpniu przy długich trasach na Rysy i Kościelec w sporym upale. Wczesniej na lato mialam jakies
  • Odpowiedz
@konskyyy: Swoje miałam pierwszy raz na nogach jak szłam na Rysy i nie miałam żadnego odcisku. Zimowe raveny dały rade nawet przy brodzeniu w topniejacym śniegu przez cały dzień. Generalnie ciezko stwierdzić czy Tobie też będą pasowały, ja jestem ze swoich zadowolona i polecam :)
  • Odpowiedz
@konskyyy: dzisiaj zrobiłam 20-25km po górach i bez problemu, nie bolą mnie nic itp. Jak jest za ciepło np powyzej 18C to nawet ich nie zakładam, bo mi stopy puchną. Idź sobie do jakiegoś specjalistycznego sklepu, gdzie ci dobiorą buty do stopy i zrobią testy "schodzenia z górki" i takie tam. Chłop mój kupował ostatnio buty w tego typu sklepie i w sumie to mu dobrze dobrali Salomony.
  • Odpowiedz
@konskyyy: Mam Rapace i cierpię na brak amortyzacji przy chodzeniu nie po śniegu. Myślę, że musieli dać twardszą podeszwę, żeby zrobić gniazdo do raków półautomatycznych. Podoba mi się za to ich trzymanie stopy (fajne wąskie).
  • Odpowiedz