Wpis z mikrobloga

@dziczku: @dziczku: czasem smak potraw potrafi naprawdę #!$%@?ć, bo spodziewasz się czegoś ultra ekstra ale wychodzi coś kwaśnego albo za mdłego albo po prostu złego ale ładnie wygląda. Pozostaje tylko zrobić fotki i wmówić sobie żę naturalne, zdrowe i zjeść a na fotkach i tak ładnie wygląda.

Często to miałem jak robiłem coś z pomidorów, kwaśne, mdłe albo po prostu #!$%@? ale ładnie wyglądało.

Tak więc zostało mi tylko zaufać
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@AleksanderRoz
Cukru używam jako przyprawy od ładnych kilku lat - dałoby się to chyba nawet tu, na mirko wyśledzić od kiedy.
W tym przypadku nie dałem ani grama. Wybrałem same mocno dojrzałe pomidory, do tego dwie główki czosnku i tonę bazylii. O tej porze roku w zupełności wystarcza. Gwarantuję.
  • Odpowiedz
@AleksanderRoz: Cukier do sosu pomidorowego? Sól jak najbardziej, ale cukru nie trzeba w ogóle i sos jest pyszny. Tak samo sos na pizzę. Pomidory (albo najlepiej koncentrat), czosnek w proszku, czosnek przez praskę, bazylia, sól.
  • Odpowiedz
@Radeg90: napisąłem albo kwaśne albo cukier i jak w restauracji, nigdzie nie negowałem ale wiem jak potrafi to wyjść z pomidorów a wiem że i tak będzie łądnie wyglądać na zdjęciach o to chodziło.
  • Odpowiedz
@dziczku: 2 pytania, czy dodajesz coś poza pomidorami, bazylią, czosnkiem, solem i pieprzą? drugie - czy próbowałeś robić tą potrawę z pomidorów lima?

@Radeg90 - ale jak najbardziej cukier do pomidorów, ogarnij sobie przepis np. na włoską pomidorówkę ;)
  • Odpowiedz
@AleksanderRoz: dobre pomidory naprawdę wystarczą. Ostatnio też zrobiłam sobie taki sos z podsmażonych pomidorów do makaronu, tyle, że pomidory były z babcinej działki. Panie, jakie to było dobre, ile te pomidory miały smaku, prawie nie trzeba było tego doprawiać! Szkoda, że już po sezonie na swoje warzywa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz