Wpis z mikrobloga

  • 0
@dwugitofenobezlikusensolikum

@EugenicznyBulion to nawet koło baroku nie stało


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Barok w muzyce. Za początek tego okresu, uznaje się rok skomponowania przez Periego pierwszej opery pt.:"Dafne" w 1597 roku. Za koniec, śmierć Bacha Jana Sebastiana, tj. rok 1750. Henry Eccles, kompozytor sonaty z wpisu- 1670- 1742 r.
1600-1750 (1670- 1742)... ఠ_ఠ FAKTYCZNIE NAWET NIE STAO!!!1!!111ONE
  • Odpowiedz
  • 0
@dwugitofenobezlikusensolikum chodzi Ci o wykonanie czy o następstwa funkcji harmonicznych? Stricte barokowych wykonań szukać ze świecą. Na YT jest jeden koleś, który chociaż stara się grać "po barokowemu" ten utwór, acz gra nieczysto i stosuje jakieś dziwne augmentacje ◔_◔
  • Odpowiedz
@EugenicznyBulion: @dwugitofenobezlikusensolikum: Tak z ciekawości poczytałem sobie o tym panu i na wiki piszą, że to był jakiś masowy plagiator :)
A sam utwór jest na skrzypce i basso continuo, czyli barokowo aż do bólu, tylko zaangażowanie w roli basu pianina jest wg mnie zabiegnie niestety odzierającym utwór z całej magii.
Trafiłem na wykonanie z klawesynem brzmiące bardziej barokowo. Np. co do Courante'a nie można mieć wątpliwości.
laoong - @EugenicznyBulion: @dwugitofenobezlikusensolikum: Tak z ciekawości poczytałe...
  • Odpowiedz