Wpis z mikrobloga

Mirki otóż jakiś czas temu napisał do mnie pewien raper z #uk i zainteresował się jednym z moich bitów. Na poczatku myślałem że mnie chce oscammować bo napisał że nie płaci za bity tylko po wstawieniu na serwisy streamingowe itd dzieli zyski 50-50 z producentem czyli w tym wypadku mną. No i jestem teraz na 99% pewny że koleś jest legitny. Potem okazało się że to działa w taki sposób:
Jest zrzeszony z PRSem czy tam zarejestrowany wychodzi na to samo i jest to oficjalna organizacja chroniąca prawa autorskie w Anglii. Jak zarobi nasz utwór załóżmy tam 1000£ to 500 idzie do niego bezpośrednio a drugie 500 PRS wysyla do uwaga teraz wisienka na torcie: do #!$%@? zaiksu tak #!$%@? do zaiksu bo jest on oficjalną tego typu organizacją w tym kraju. No i potem zaiks wysyła mi 70 procent z tych 500 funtów a 30% idzie do nich hehe.
Po skontaktowaniu się z nimi dowiedziałem się że musze być z nimi zrzeszony a robie to w ten sposób że muszę najpierw zapisać melodie w moim bicie w formie nut na fortepian na lewą i prawą rękę cokolwiek to znaczy. Na całe szczęście w moim bicie sa tylko 2 proste melodie więc jak ktoś sie zna to nie powinien mieć problemu. Potem musze to wyslac do rapera z uk który musi pod nutami zapisać tekst i na oddzielnej kartce dać tekst utworu.

Tak brzmi kompletnie bez sensu. Wiec mam pytanie czy ktoś tutaj zna sie na graniu na fortepianie czy po prostu potrafilby mi to zapisać w formie nut na fortepian na lewą i prawą rękę? Jeśli ktos jest chętny pomóc to proszę napiszcie w komentarzu co do reszty to już potem napiszę co i jak.

I mam jeszcze jedno pytanie. W moim daw czy fl studio jest opcja wyeksportowania tych melodii w formie nut na pieciolinii, które są poprawne. Myślicie że byłoby to dobre i działało?

#muzyka #flstudio #produkcjamuzyki #daw #uk #anglia #zaiks #zaikscwel ##!$%@? #partytura #fortepian #pianino #nuty #teoriamuzyki #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #pytaniedomuzyka #szkolamuzyczna #ableton #rap #czarnuszyrap #pomocy
  • 7