Wpis z mikrobloga

Cześć, pracuję obecnie jako grafik junior, ale niedługo chciałbym obrać sobie bardziej wąską ścieżkę rozwoju - ui/ux i za jakiś czas pewnie będę zabierał się za stworzenie swojej strony portfolio ze swoimi projektami/shotami które właśnie trzaskam, głównie na podstawie zajawki i wlasnie tu pytanie. Może jest na sali ktos starszy doświadczeniem w tej dzialce, moze jakis rekruter nawet. Jakie projekty własne po godzinach mają sens pod ui/ux lub webdesign?

Trzaskanie luźnych shotów, max 4 widoki lub landingi w przypadku webdesignera, czyli prace jakie wrzuca się standardowo na dribbble. Czy może większą uwagę zwracają projekty z wieloma widokami, narzuconym przez grafika "wymyslonym" briefem i opisem funkcjonalnym jak co dziala i ze smaczkami ux? Pierwsza opcja w moim wypadku to 2/3 shoty w różnym stylu na tydzień, zależy jak czas pozwoli. Są to właśnie max 4 widoki na projekt bez żadnej historii, zrobione od tak, bo taki miałem humor. Przy drugiej opcji, taki większy projekt zajmowałby pewnie dobre pół miesiąca, podczas których może być cięzko momentami z motywacją, by go skończyć po pracy.

Na czym się opieracie w swoim przypadku? Tworzycie projekty "do szuflady" z historią, czy może trzaskacie pojedyncze widoki w różnych stylach, tylko po to żeby było tego dużo? Jak myślicie, czym można bardziej zaplusować u potencjalnego, przyszłego pracodawcy?

#grafika #webdesign #ui #ux #dribbble #behance #portfolio
  • 4
  • Odpowiedz
@Dante15: "Projekty z historią", "wymyślony brief" - jak tak zagadasz na rozmowie, to ci sukcesu nie wróżę ( ͡ ͜ʖ ͡)
UX nie polega na dodawaniu "smaczków" do grafiki. I to nie grafik "wymyśla brief" ()
Poczytaj na początek czym jest ux, jaka jest rola w procesie wytwarzania oprogramowania, jaka WIEDZA jest niezbędna i wtedy zdecydujesz...
  • Odpowiedz
@to_znowu_ja: mowa o fejkowych projektach, które sam sobie wymyslam i mogę narzucić wymyslony przeze mnie brief, który niby dostałem. Teraz rozumiesz?
jeśli chodzi o ux, chodziło mi o robienie makiet, map użytkownika, person itd
  • Odpowiedz
@Dante15: Skoro masz już doświadczenie to powinieneś poprawnie używać słownictwa- na rekrutacji z pewnością zwrócą na to uwagę ( ͡ ͜ʖ ͡) Briefy to są w marketingu. W IT mówi się o wymaganiach biznesowych i to one są kluczowe w projektowaniu UX. Z tego powodu wymyślone projekty mają mało sensu, bo zawsze możesz sobie dopowymyślać takie wymagania, że projekt będzie je spełniał (σ
  • Odpowiedz
@Dante15: UX to bardzo rozległa dziedzina, i tak jak mówi @Dante15 nie masz pojęcia o czym mówisz. Jeśli chcesz tylko projektować interfejsy to jest tylko UI. Dużo lepsze od wymyślania briefów będzie wzięcie jakiejś starej strony np. stowarzyszenia, konkretnej firmy (ale nie Google, youtube, facebook itp. tylko lokalnej, której przydałaby się aktualizacja) i zaprojektowanie jej od nowa na podstawie tego co jest.

Jeśli chcesz wejść w UX na serio to potrzebne
  • Odpowiedz