Wpis z mikrobloga

Witam. Niedawno kupiłem nowy telewizor LG55uk6470plc. I wszystko ładnie, pięknie tylko .am dwa problemy. Mógłbym założyć temat na elektrodzie... ale wszyscy wiemy o co chodzi.

1. Mam nc+ podłączony przez HDMI, czyli tak, jak powinno być. Niestety dźwięk nie nakłada się na obraz.

2. Jak ustawić, żeby po włączeniu TV i nc+ program od razu się ustawił właśnie na nc+? W tym momencie odpalam tv i muszę wejść na inputs i zmieniać to za każdym razem.

Mirko z wierzę w waszą pomoc.

#tv #elektronika #telewizja
  • 5
@sosiek90: Zapewne zarówno na 1 jak i 2 pytanie odpowiedź znajdziesz w podręczniku użytkownika. No ale kto by tam czytał i się sam nauczył jak szybciej jest posta w Internecie wysmarować.
@sosiek90: wydaje mi się, że z problemem numer dwa można sobie poradzić następująco, w menu dekodera nc+ ustaw HDMI CEC na ON :) i od tego momentu, włączając dekoder nc+ automatycznie włączy Ci się telewizor i wybierze odpowiednie źródło :)
@sosiek90: a winowajcą problemu pierwszego jest jakiś post processing, spróbuj ustawić TV w tryb PC, problem z rozjeżdżającym się dźwiękiem powinien ustąpić, a potem metodą prób i błędów znajdź, które ustawienie telewizora powoduje rozjazd dźwieku i obrazu ( ja obstawiałbym na upłynnianie ruchu )