Wpis z mikrobloga

Problem z #xiaomi #mi5
Telefon posiadam od kwietnia 2016. MIUI 7.2.13.0
Jakiś tydzień temu pojawił się problem z mikrofonem. Po rozpoczęciu z kimś rozmowy mikrofon wyłapuje dźwięk tylko przez 1-3 sekundy, po czym nastaje cisza. To samo dzieje się gdy odpalę dyktafon oraz w opcjach diagnostyki mikrofonu. Raz na kilka razy problem nie występuje, lecz na jakieś 80% połączeń niestety występuje. Ewidentnie coś w sofcie/ustawieniach. Ktoś może spotkał się z tym problemem i jest w stanie pomóc?
  • 18
Ogólnie to też mam teraz taką zagwozdkę. Mam rom miui polska, więc teoretycznie powinienem mieć roota. Lecz apka wymagająca roota (w moim przypadku BuildProp Editor) krzyczy, że nie mam roota. Tak samo apki sprawdzające roota mówią, że "dostęp do roota nie jest prawdiłowo zainstalowany na tym urządzeniu"
@PurpleHaze: Wgrałem nowszą wersję miui polska przez twrp. Wpadło mi w bootloopa, więc musiałem wyczyścić wszystko z telefonu. W końcu udało mi się zainstalować i odpalić system, ale teraz nie mogę aktywować urządzenia, bo nie chce mi się połączyć z wifi (po wpisaniu hasła, nie łączy się z siecią tylko pokazuje "Saved"). Wkurzyłem się i ściągam globala 9.6.2.0
@Niukron: Udało mi się zainstalować SuperSu i dać dostęp do roota. Niestety, rozwiązanie które znalazłem nie pomogło w problemie z mikrofonem. Ostatecznie zdecydowałem się na instalację świeżego systemu (niestety, jak pisałem wyżej, idzie pod górkę)
@PurpleHaze @Niukron po wielogodzinnej batalii udało się zainstalować miui polska 9.5.2 oraz odblokować urządzenie (jakimś fartem wpisałem pin i włączyłem dane pakietowe przed pojawieniem się okienka z informacją o zablokowanym urządzeniu). Niestety problem z mikrofonem dalej występuję, więc wygląda na to że to chyba jednak coś z hardwarem (padnięty mikrofon), ale aż nie chce mi się wierzyć, że to nie wina jakiś sterowników