Wpis z mikrobloga

Dawno nie oddawałem krwi, orientujecie się może #czestochowa czy dane podane tutaj: http://www.rckik-katowice.pl/planekip.php?miasto=Cz%EAstochowa
są aktualne? Dzisiaj na Placu Rady Europy, w sobotę na Biegana, w kolejny wtorek znowu na Biegana - coś za często to mi się wydaje, "za moich czasów" krwiobus przyjeżdżał do Częstochowy raz czy dwa razy w miesiącu, więc trzeba było jeździć oddać krew na Parktikę.

#krwiodawstwo
  • 9
Ostatnio dwa razy korzystałem i byli w tych dniach. Więc wygląda na to że plan aktualny. Nie wiem czy wystawiają taki dokument, że na konkretną osobę chcesz oddać, ale zakładam że nie powinno być z tym problemu.
że chcę oddać krew na konkretną osobę,


@Pete1: Możesz oddać krew na konkretną osobę, ale poinformują Cię, że Twoja krew i tak trafi do wszystkich potrzebujących. Ponadto od 2013 roku nie wolno już wystawiać zaświadczeń o pobraniu krwi na daną osobę.
@wolbiend: @skk1993: ładnych parę lat temu, na pewno przed 2013 rokiem, oddawałem krew parę razy i dostawałem papierek z imieniem i nazwiskiem osoby, na którą ta krew była oddawana. Później również oddawałem, ale już bez żadnego konkretnego celu. Teraz znowu dostałem prośbę, by oddać krew na taką osobę i pomyślałem, że w zasadzie czemu nie, przynajmniej jest mobilizacja, by pojechać i spuścić trochę krwi.

Możesz oddać krew na konkretną osobę,
@Pete1: Bank krwi działa jak zwyczajny bank. Wpłacasz 200 złotych to bank posiada 200 zł i może komuś wydać te pieniądze jeśli ten będzie chciał je pobrać.

W praktyce oznacza to tylko i wyłącznie to, że przy Twojej krwi w systemie widnieje notka "Na konkretny cel dla Kowalskiego", jednak i tak może je dostać Stępień, a sama informacja jest wykorzystywana jedynie do celów statystycznych.
@skk1993: ok dzięki, mniej więcej to samo powiedziała mi właśnie Pani z częstochowskiego szpitala, gdzie oddaje się krew. No nic, i tak warto oddać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Pete1: Pewno juz sie dowiedziales ale i tak napisze. Plany ekip na stronie rckik sa aktualne. Ekipy wyjeżdzają częściej bo krwi brakuje, a może innaczej, jest dużo większe zapotrzebowanie niż kiedys.