Wpis z mikrobloga

Mirki pomuszcie. Potrzebuje koszulek które nadają się do bardzo długiego wysiłku fizycznego typu bieganie na długich dystansach lub cały dzień w górach. Zawsze przy takich aktywnościach miałem na sobie najzwyklejsze koszulki które robiły się od potu tak przemoczone że aż ciężkie, do tego przewiewał mnie wiatr i później zdarzało się leżeć kilka dni w łóżku z dreszczami i bólem głowy i dupy. Jakie koszulki lub chociaż na jaki materiał zwracać uwagę jeżeli chce się pozbyć problemu z zimnem i wilogcią?

#bieganie #odziez #gory #tatry #trekking
  • 17
@Mihau88: dowolna odzież techniczna dedykowana do sportu/wysiłku, który chcesz uprawiać - spróbuj tanich z Deca, spróbuj UA, jakichś małych lub specjalistycznych producentów. Zobacz co ci odpowiada. Generalnie to nie jest dokładnie "druga skóra", nie będziesz idealnie suchy, ale komfort podnosi się znacznie. Pod spód możesz założyć też jakąś potówkę.
@geuze
@Mihau88 tanich z Decathlonu raczej nie polecam. to są dobre koszulki na 5km i do takich aktywności mam 2-3 natomiast przy dluzszym biegu czy trekkingu tak obdzierają suty że mi prawie krwawily. osobiście przerzucilem sie na jakąś koszulkę z jacka wolfskina i jestem mega zadowolony. poza tym myślę, że każda odzież termoaktywna jakichś renomowanych producentów będzie lepsza niż taka marketowa
@Mihau88: Mistrzu a na co ci te koszulki i na jaka aure i pore roku?
Ciuchy sportowe do biegania zazwyczaj dzieki materialowi i poprzez splot dosc szybko odprowadzaja pot na zewnatrz i pozwalaja mu odparowac. Jesli ciuch ma w bonusie dodatki elastycznych tkanin (elastan itp) to bedzie bardziej obcisly.

Zdarzalo mi sie biegac 20h w koszulce z decathlonu typowo do biegania. Zdarzalo sie ciskac w firmowych nike, newline, czy polskim brubeck.
@Mihau88: psssyt tylko cicho. W regatta maja koszulki za 19zl. Koszulki polo. Okazuje się że są to koszulki z naklejanym logo firmy. Pod logiem są znaki WOPR. Więc wysokiej jakości koszulki techniczne, oddychające można kupić u nich za 19zl. Dwa kolory, granatowy i czerwony. Posiadam i polecam.
@Mihau88: jeśli chodzi o trekking/góry to nie ma nic lepszego chyba niż wełna merynosa, w decathlonie też mają takie koszulki. I nie - nie gryzie nic a nic :D To zupełnie co innego - lekki, przewiewny materiał, bardzo szybko schnie, łapie zapach dopiero po 3-4 dniach.
@maly1234: no właśnie tego jeszcze nie próbowałem, już chodzi za mną od dawna. Bonus jest taki, że wełna merynosa ma naturalne właściwości antybakteryjne - dlatego dużo później łapie "zapaszek" jak wspomniałeś.