Podsumowanie występów polskich piłkarzy w zeszłym tygodniu:

ANGLIA
Łukasz Fabiański (West Ham) – 90 minut z Wolverhampton Wanderers, ocena whoscored.com: 7,52 (druga najwyższa w zespole).
Marcin Brzozowski (QPR) – poza kadrą
Paweł Olkowski (Bolton) – 90 minut, bramka i asysta w zremisowanym 2-2 meczu z Preston, ocena whoscored.com: 8.71 (zawodnik meczu)

CHINY
Adrian Mierzejewski (Changchun) – 90 minut i asysta w zremisowanym 1-1 meczu z Henan Jianye, ocena whoscored.com: 7.03

CHORWACJA
Damian Kądzior (Dinamo) – 90 minut w zremisowanym 1-1 meczu z Rijeka
Łukasz Zwoliński (Gorica) – 90 minut i gol w wygranym 2-0 meczu z Istrą
Bramka Łukasza Zwolińskiego

Michał Masłowski (Gorica) – poza kadrą
Krystian Nowak (Slaven Belupo) – na ławce w zremisowanym 1-1 meczu z Hajdukiem Split

DANIA
Kamil Wilczek (Brondby) – 90 minut w zremisowanym 2-2 meczu z Midtjylland

FRANCJA
Kamil Glik (Monaco) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 2-3 meczu z Marsylią, ocena whoscored.com: 6.02
Rafał Kurzawa (Amiens) – na ławce w zremisowanym 0-0 meczu z St. Etienne
Igor Lewczuk (Bordeaux) – 71 minut w przegranym 0-2 meczu z Rennes, ocena whoscored.com: 6.28

NIEMCY
Rafał Gikiewicz (Union) – 90 minut w zremisowanym 0-0 meczu z Sandhausen, ocena whoscored.com: 7.15
Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – 65 minut i asysta w przegranym 3-5 meczu z FC Koeln, ocena whoscored.com: 7.32
Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut, gol i asysta w wygranym 3-0 meczu z VFB Stuttgart, ocena whoscored.com: 8.05
Bramka Roberta Lewandowskiego
Asysta Roberta Lewandowskiego

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut w zremisowanym 1-1 meczu z RB Lipsk, ocena whoscored.com: 6.97
Łukasz Piszczek (BVB) – 90 minut w zremisowanym 0-0 meczu z Hannoverem, ocena whoscored.com: 8.08 (zawodnik meczu)
Jakub Błaszczykowski (VFL) – poza kadrą
Tomasz Kucz (Leverkusen) – poza kadrą
David Kopacz (VfB Stuttgart) – poza kadrą

ROSJA
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 90 minut oraz wywalczenie rzutu karnego w przegranym 1-2 meczu z Krasnodarem, ocena whoscored.com: 6.83
Sytuacja w której Grzegorz Krychowiak wywalczył rzut karny dla swojego zespołu

Maciej Rybus (Lokomotiw) – 90 minut w przegranym 1-2 meczu z Krasnodarem, ocena whoscored.com: 7.48
Maciej Wilusz (Rostów) – 90 minut w zremisowanym 1-1 meczu z Rubinem Kazań, ocena whoscored.com: 6.72

UKRAINA
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w przegranym 0-2 meczu z Karpatami Lwów

WŁOCHY
Arkadiusz Milik (Napoli) – 90 minut w przegranym 0-3 meczu z Sampdorią, ocena whoscored.com: 6.74
Piotr Zieliński (Napoli) – 90 minut w przegranym 0-3 meczu z Sampdorią, ocena whoscored.com: 6.27
Łukasz Skorupski (Bologna) – 90 minut w przegranym 0-3 meczu z Interem, ocena whoscored.com: 5.36
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut i asysta w wygranym 3-0 meczu z Napoli, ocena whoscored.com: 7.55
Asysta Bartosza Bereszyńskiego

Dawid Kownacki (Sampdoria) – na ławce w wygranym 3-0 meczu z Napoli
Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut w wygranym 3-0 meczu z Napoli, ocena whoscored.com: 6.79
Paweł Jaroszyński (Chievo) – na ławce w zremisowanym 0-0 meczu z Empoli
Mariusz Stępiński (Chievo) – 64 minuty w zremisowanym 0-0 meczu z Empoli, ocena whoscored.com: 6.32
Bartosz Salamon (Frosinone) – 90 minut w przegranym 0-1 meczu z Lazio, ocena whoscored.com: 6.59
Thiago Cionek (SPAL) - 78 minut i żółta kartka w przegranym 1-0 meczu z Torino, ocena whoscored.com: 6.56
Łukasz Teodorczyk (Udinese) – 28 minut w przegranym 1-0 meczu z Fiorentiną, ocena whoscored.com: 6.06
Krzysztof Piątek (Genoa) – 90 minut, dwie bramki i żółta kartka w przegranym 3-5 meczu z Sassuolo, ocena whoscored.com: 8.24
Pierwsza bramka Krzysztofa Piątka
Druga bramka Krzysztofa Piątka

Arkadiusz Reca (Atalanta) – na ławce w przegranym 0-1 meczu z Cagliari
Bartłomiej Drągowski(Fiorentina) – 45 minut w wygranym 1-0 meczu z Fiorentiną, ocena whoscored.com: 6.29. Wszedł po przerwie za kontuzjowanego Albana Lafonta.
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut w wygranym 2-1 meczu z Parmą, ocena whoscored.com: 7.02

Przemysław Szymiński (Palermo) – 52 minuty w zremisowanym 2-2 meczu z Cremonese

Z racji założenia bloga na temat polskich piłkarzy zagranicą wstawiam podsumowanie ich występów z poprzedniego tygodnia. Na blogu raz w tygodniu chce umieszczać takie podsumowanie wraz z bramkami, asystami i różnymi innymi gifami z polskimi zawodnikami w roli głównej. Oprócz tego dla nie których zawodników mam zamiar umieszczać również trochę obszerniejsze info po każdym występie.

Jeśli ktoś zna jakieś dobre źródło golgifów itp. oprócz tagu #golgif to proszę o podesłanie w komentarzu lub na priv, dzięki czemu w kolejnych podsumowaniach będzie więcej materiału.

Link do bloga/strony Jak na razie biednie to wygląda ale z upływem czasu będę to rozbudowywał i aktualizował.