Wpis z mikrobloga

@Detergent: chcesz rady? nie jedź tu

a tak poważnie to zależy czego szukasz...
miasteczko uniwersyteckie średniej wielkości napędzane siłą studentów
są kina, jest teatr, jest filharmonia + sporo klubów o różnej tematyce
jest kilka restauracji, trochę lepsze i trochę gorsze

jedynym problemem jest praca lub jej brak... no i korki... jeżeli możesz rozważ opcję jazdy małym motocyklem ewentualnie skuterem bo czasami przejazd z jednego punktu do drugiego (często jeżdżę na przykład
@Detergent: Mi się żyje dobrze. Jak masz nagraną pracę to polecam, bo w tym tu jest największy problem. Tzn nie to że nie ma pracy w ogóle, ale mało jest takiej powiedzmy ambitniejszej i lepiej płatnej.
Miasto ładne i ciekawe okolice, dużo zieleni w mieście w ładnych, odnowionych parkach, a poza miastem wszędzie dookoła lasy.
Super zrobiona plaża miejska (możesz sobie wygooglać i popatrzeć), a jak ktoś woli spokojniejsze plaże to
@Detergent:

- bajeczne okolice dla osób lubiących naturę, samotność, możliwość wyjścia sobie z domu i po 5 minutach możesz strzelić sobie w łeb nikomu nie wadząc :D
- bardzo słaba baza gastronomiczna nawet w sezonie - jest tego od #!$%@?, ale jeśli cenisz sobie dobrą kuchnię i nie chce Ci się jeździć w 20, 50km w jedną stronę do fajnej knajpy, to będziesz zmuszony zapętlić się w 3 miejscach na krzyż
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Detergent: Sam jestem z Beskidów i powiem Ci że się tu męcze. W lecie jeszcze jest fajnie bo to szczyt sezonu ale w zimie to jest słabiutko. Wszędzie daleko, w samym Olsztynie jest tragiczna infrastruktura, ulice jak ruskie poligony, wieczne remonty i nie ma za bardzo nic ciekawego (Poza starówką którą można przejść wzdłuż i wszerz w jeden weekend zaliczając większość knajp) ot miasto jakich wiele na Południu, coś jak Bielsko-Biała
@jukac: No właśnie i chyba jednak docelowo będę się starał o zostanie na Śląsku, tu mi się najbardziej podoba infrastruktura drogowa, szybkość przemieszczania się porównując do krk i to ze nie ma tego pędu i wyścigu szczurów. Z tych postów wyżej to chyba Olsztyn przyjemny by był jako miejsce do którego by się pojechało mając druga połówkę i chciało już wychillowac