Wpis z mikrobloga

@sirrek: jak kto jakikolwiek? Często się łapie na tym, po zmontowaniu i koloryzacji na moim monitorze, gdzie indziej wyglada to słabo. Wydaje mi się, ze to nie tylko kwestia kalibracji
@bohlen: No to pisałem, że do kolorowania to dobrego monitora w tym przedziale cenowym nie znajdziesz. To, że na Twoim monitorze wygląa to super, a na innym wygląda to słabo, to właśnie kwestia kalibracji - ale sęk w tym, że takich tanich konsumenckich monitorów, to za Chiny Ludowe nie skalibrujesz poprawnie. Kolory zależą od wielu rzeczy (od gammy, kontrastu, oświetlenia pomieszczenia w którym kolorujesz itd.)

Dlatego też napisałem, że do montowania
@sirrek: Chyba zbyt ambitnie potraktowałeś to "kolorowanie". Nie robię nie wiadomo jakich produkcji wysokobudżetowych, a raczej różne klipy/teledyski. Do tej pory działam na jakoś tam skalibrowanym V243HL, a chciałem się przenieść na PD2700Q (100% sRGB i podobno 10Bit), a dodatkowo będę kalibrował Spyderem - naprawdę nie będzie różnicy?
@bohlen: Różnica pewnie będzie. Ale nie będziesz mieć pewności, że to co widzisz u siebie na ekranie, będzie wyglądało tak samo na jakimś innym ekranie. Generalnie jeśli tak jak mówisz, nie robisz nie wiadomo czego, to kup sobie jakiś monitor, żeby się wygodnie montowało, nie rób zbyt "drastycznych" koloryzacji i powinno być okej. Ten PD2700Q wygląda spoko, ale to nie jest "true" 10 bit (z drugiej strony, żeby wyświetlić 10 bit