Wpis z mikrobloga

Zaciekłość aktywistów tropiacych filmiki Ukraińców w Polsce zamienia się w powoli w polowanie na czarownice.
Oto jakaś zielonka wrzuca na mirko filmik Ukraińca i zachęca do wjazdu na jego kanał klik bo sam nie może gdyż nie ma rzekomo konta. Ukrainiec powiedział (po rosyjsku), że Przemyśl należał kiedyś do Ukrainy, więc można go nazwać ukraińskim miastem chociaz teraz należy do Polski.

Zielonka komentuje:''Takie właśnie jednostki z takim światopoglądem osiedlają się w Polsce.''

No niejeden widz sobie pomyśli ''ani chybi banderowiec''.

A jaka jest prawda?
- Na jego kanale jest kilka materiałów gdzie ludzie krytykują szefa ukraińskiego IPN Wjatrowycza.
- Jest wywiad z innym bardziej znanym jutuberem A.Semczenką. To taka lajtowa wersja Szarija. Semczenko co najmniej w kilku filmikach bardzo negatywnie ukazywał ukraińskich nacjonalistów i wspominał o ich zbrodniach na Polakach. Semczenko robił tez filmiki na temat obecnej polityki gdzie bronił stanowiska Polski (aż myślałem czy to nie jakas ukryta opcja PL ale chyba raczej bardziej pro - ru tyle, że nie otwarcie)
- Inny filmik z kanału ''rewizjonisty Przemyśla'' - Dlaczego Ukraina nie skazuje za nazizm? i znowu cisniecie po ustawie Wjatorwycza, która nie walczy z pozostałosciami nazizmu.

Podsumowując to jutuber nakierowany częsciowo na wschodnią częśc Ukriany (Semczenko to lajtowa wersja Szarija, a ten to lajtowa wersja Semczenki). Sadząc po komentarzach niekiedy nawet wiekszość widzów to Ukraińcy z tego regionu ( z sentymentem do ZSRR) i Rosjanie. Wyzywają Wjatorwycza, Poroszenke itp. jest chyba też trochę centrum.
Ale widzac wyrwaną z kontekstu jedną jego wypowiedz zostanie on odebrany jako niemal rewizjonista banderowiec.
Nie pisałbym tego gdyby to był faktycznie jakiś Ukrainiec z prawicowym zacięciem marzący o odzyskaniu Zakierzonia. Ale tu usiłuje się rozpętać kolejną krucjate z powodu jakiegoś sformułowania na gościa, który na to nie zasługuje.

#ukraina #neuropa
  • 18
@pawban: dokładnie tak. Przez chwilę mieszkałem na Ukrainie tuż po pomarańczowej rewolucji 2008-2010 i zachodnią Ukraina, która tak wspieramy to dno i zasrane naziole nienawidzące Polaków. Od policji przez urzędników po zwykłych ludzi. Dalej jest Kijów, gdzie jest trochę leoiej, ale oni znowu przesadnie nosa zadzierają - taka ukraińska warszawka w sumie. I później jest wschód i południe, gdzie żyją normalni ludzie.
@pawban

Tak samo jak większość polaków uważa, że górny śląsk był zawsze polski. A został w sposób brutalny spolonizowany. Tak, wiem, wiem polscy komuniści to nie byli polacy, tylko przybysze z kosmosu
zachodnią Ukraina, która tak wspieramy to dno i zasrane naziole nienawidzące Polaków

I później jest wschód i południe, gdzie żyją normalni ludzie.


@Kismeth: Znowu te mity. Badania robione od lat pokazują, że stosunek do Polski jest lepszy w zachodniej części. A na wschodzie wielu ludzi żyje uwielbieniem dla Armii Czerwonej i dla nich Polacy niszczac jej pomniki depczą pamięć ich przodków i to jest odpowiednikiem neobanderowców z Zachodu. Przedstawianie ich jako
@alex-fortune: @Formbi: tyle, że Lwów przez 600 lat był polskim miastem. Będąc we Lwowie czujesz się jakbyś był w zaniedbanym Krakowie. W okresie międzywojennym było to drugie albo trzecie najważniejsze polskie miasto - pod względem ekonomicznym i kulturalnym. Wiadomo, że Lwów już nigdy nie będzie polski w sensie terytorialnym, ale w sensie historycznym to jest po prostu polskie miasto.
@pawban @Kismeth @Praemislia @klipek89 @marcelus: @szczebrzeszyn09: Szurszur ukrainiec ma ból dupska o mój wpis, gdzie ukazuję jak ukr mówi w filmiku że przemyśl można nazwać ukraińskim miastem bo kiedyś był ukraiński a teraz jest Polski, a w sumie to nawet 3 razy był ukraiński ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam:
https://www.wykop.pl/wpis/34860545/ukrainiec-ktory-przyjezdza-i-osiedla-sie-w-polsce-/

hehe ale mu dupsko rozerwało, o jak boli o jak boli o jak.... ( ͡°