Wpis z mikrobloga

#modameska #fryzura

Mirki, chciałbym poprosić was o pomoc w doborze dobrego specyfiku do układania włosów. Próbowałem już wielu past dostępnych w drogeriach, no ale nie znalazłem niczego w 100% odpowiedniego do moich włosów. Generalnie moje włosy lubią żyć sobie swoim życiem i są trudne w układaniu, lubią sobie odstawać, często zaraz po nałożeniu pasty zaczynają mi sterczeć jakieś pojedyncze sklejone włosy albo grzywka się brzydko "rozwarstwia" i opada. Lubię mieć włosy zaczesane na bok, lub bardziej do tyłu, w ten sposób, żeby fryzura nie była postawiona.
Aktualnie używam Beach Boya no i daje on radę tylko dosłownie przez chwilę. Włosy na górze zawsze miałem dosyć długie, teraz je nieco mocniej skróciłem i chciałbym wypróbować coś sprawdzonego, może być droższe.
A może potrzebna mi jakaś odżywka? W tym temacie się zupełnie nie orientuję, dlatego byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. :)
  • 9
@rojasQ: odżywka np. jakaś garniera oil repair - myjesz na przemian z szamponem. Chcesz się świecić jak psu jajca, czy matowo jak surfer? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Beach boy słabo trzyma, więc nic dziwnego. Blumaan Cavalier jest mocny, matowy, drogi, ale wydajny i w miarę OK się nakłada (trzeba chwilę rozetrzeć w dłoniach), oraz łatwo zmywa. Mam i polecam.
@rojasQ: celuj w pomady matowe lub kremy. Niedrogi jest pomp co hair cream, a dość dobrze radzi sobie z niesfornymi włosami.

Protip #1: naucz się dobrze używać suszarki
Protip #2: czasami możesz nałożyć specyfik na wilgotne włosy a potem dokończyć suszarka
Protip #3: jak masz niesforne włosy to kup tonik od Reuzel. 70zl ale jest mega wydajny, bo wystarczy na parę lat codziennego stosowania.
@rojasQ: Co do szamponów i odżywki polecam od american crew, litrowy szampon starcza na 3-5 miesięcy zależy ile masz tych włosów. Imperfumy.pl kupisz szampon, a pomady na pomadur/beardust itp.

Do takich włosów jak twoje to bym polecił jakiegoś wodniaka, ewentualnie krem jak papilon fiber.
@rojasQ jeśli włosy są sztywne jak szczota, to odżywka powinna pomóc. Ja polecam o'herbal z rossmana, jest duża pojemność i ma pompkę. Uwaga, tatarakowa bardzo specyficznie pachnie. Czyli tak, myjesz sobie włosy szamponem, spłukujesz, a potem nakładasz odżywkę, czekasz trzy minutki i dokładnie spłukujesz. I tak przy każdym myciu :3
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

@PiersiowkaPelnaZiol: zwykły zaczes do tyłu, bez przedziałka, nie mam jak zdjęcia teraz zrobić :(

@HansLanda88: wolałbym matowo. Ta glinka, która poleciłeś prezentuje się obiecująco, aczkolwiek chyba jednak za droga ( ͡° ʖ̯ ͡°) miałem na myśli raczej coś do 50 zł, wybacz, że tego nie napisałem wcześniej.

@niemasprawy: sprawdzałeś ten Pomp&Co? Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad tym produktem wcześniej,ale opinie w
@rojasQ: wrzuć zdjęcie swoich wysuszonych wlosow to ci powiem czy się nada na twoje włosy. Generalnie nie jest to mocny specyfik, bo kremy nie są mocne, ale nadaje się do lekko dłuższych włosów (5-9cm). Jak chcesz coś mocnego to polecam layritte cement. U mnie sprawdza się najlepiej