Wpis z mikrobloga

@Zielony_Minion Klasyczna Grażyna (,) "nie jestem takom idiotkom żeby nie wiedzieć że mi pieniądze z konta zeszły, to jest moje potwierdzenie. Proszę mi to wysłać w trybie natychmiastowym"

  • Odpowiedz
@Perkele95: @dan3k: Wiecie jaka jest bagieta za podrobienie kwitu bankowego? Wątpię, żeby ktoś w dzisiejszych czasach dla mniejszej sumy się w to bawił, za dużo było głośnych afer tego typu, gdzie naświetlana była kara za to :) No chyba, że w grę wchodzi naprawdę duża suma :)
  • Odpowiedz
Wiecie jaka jest bagieta za podrobienie kwitu bankowego?


@Merkowsky: Jaka by nie była to sam się podkładasz. Samochodu i mieszkania pewnie też nie zamykasz, a telefon w knajpie zawsze zostawiasz na widoku jak idziesz się odlać, bo taka kara grozi za kradzież?
  • Odpowiedz
Autko i mieszkanie to inna skala pieniędzy do zabrania, a telefon (a raczej jego zawartość) to rzecz baardzo prywatna, więc bez porównana, po za tym banki są bardzo cięte na przestępstwa przeciwko nim.
  • Odpowiedz
@dan3k: Czasami potwierdzenie potrzebne jest po to, żeby ogarnąć który z przelewów na koncie jest od tego konkretnego klienta, bo debile płacą z konta mamy, męża, koleżanki i nie raczą w tytule przelewu wspomnieć że to od nich albo głupio zaokrąglają kwoty, płacą 34,50 zamiast 43,50 itp. Miałam raz klientkę, która bez uprzedzenia zapłaciła w dwóch ratach, jedną z konta męża, a drugą z konta córki, oczywiście każde z nich
  • Odpowiedz
po za tym banki są bardzo cięte na przestępstwa przeciwko nim


@Merkowsky: Pewnie bym to łyknął, gdyby nie to, że sam kiedyś wysłałem drobnicę za potwierdzeniem i ani banki (mój, jak i ten, z którego pochodziło podrobione pismo), ani policja nie byli zainteresowani (kwota ok. 150 zł, umorzone).
  • Odpowiedz