Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka #rodo
Pomóżcie, bo nie wytrzymie, no..
Od pewnego czasu otrzymuję maile, m.in. o tym, że ktoś mi wysyła iPhone X (za 5 zł) i że mam kliknąć link, żeby potwierdzić moje dane i tak dalej (nie klikam, usuwam, ale nie pomaga - pojawia się nowa irytująca korespondencja)
Maile przychodzą z różnych źródeł - oszust podaje się za DPD, DHL, MediaExpert albo Markt, Żabka itd (w załączonym obrazku coś tam widać) i choć jestem człowiek o złotym sercu i anielskiej cierpliwości, zaczyna mnie to irytować.
Pomóżcie proszę jak się tego syfu pozbyć
Zaśmiecona skrzynka znajduje się na serwerach gazety.pl (tak, wiem ale to moja pierwsza skrzynka w życiu i mam wiele do niej sentymentu - nie chciałbym jej tracić)
Pomocy
s3kawka - #komputery #informatyka #rodo 
Pomóżcie, bo nie wytrzymie, no..
Od pewneg...

źródło: comment_ElRB88Let3YDxihgHWcQCNWvlNJMtHds.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@wstawajzs: no właśnie, że kłopot jest taki, że nadawcy są różni (różne, generowane maile).
Próbowałem z różnymi regułami, ale nie działa (bo różni nadawcy, różne teksty, a nie chcę blokować poczty, która może być prawdziwa)
Ale dziękuję za podpowiedź
  • Odpowiedz
@s3kawka: Ja mam maila na onecie od 15 lat, bardzo długo używałem Thunderbirda z własnymi filtrami i to rozwiązanie jakoś dawało radę. Od mniej więcej 4 lat mam maila na gmailu i tam jest taka opcja, że podpinasz sobie skrzynkę z innego serwera przez pop3. Gmail zasysa wtedy maile i przepuszcza je przez swoje uber antyspamowe filtry. Tutaj masz instrukcję
  • Odpowiedz