Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie jaki może być koszt wmiany Matrycy w oficjalnym serwisie Lenovo?

Infolinia Lenovo to jest jakiś dramat.
Komp miał wypadek- matryca nie działa(reszta spoko, zewnętrzy monitor robi robotę).
Żeby nei tracić gwarancji potrzebuję oficjalnej naprawy. Nie wiem czy się opłaca, chcę oszacować. Dzownię:
1)sklep(xkom) -"nie mamy takiej wiedziy",
2)servis lenovo oficjalny "nie mamy takiej informacji, tu nr tel do naszego pranter Comp sa
3)comp sa: nie podajemy tkaich inf. przez tel. proszę przesłać sprzęt
4) servis lenovo: czemu Pan do nas znowu dzowni, nie ma takeij informacji? Widełki 1zł- 10000000 zł

Czy ze mną coś nie tak, czy to normalne, że nie potrafią powiedzieć chocby minimalnej ceny. (lokalny serwis ~400zł). Nigdy nie naprawiali matryc, o #!$%@? chodzi?

#serwiskomputerowy #lenovo #xkom #laptopy #laptop
@x-kom
  • 12
  • Odpowiedz
  • 3
@kieru sek w tym ze oni nie podadza Ci ceny bez obejrzenia lapka. Bo potem wyslesz , okaze sie ze akurat ta matryce musza zamowic dodatkowo albo uszkodzone jest cos wiecej i wtedy wycena rosnie a ludzie wtedy robia 'hurr durr pisalista ze 300 zl a teraz chceta pińcet zlodzieje'. I tak robi niestety kazdy serwis z ktorymi mialem doczynienia :/
  • Odpowiedz
@kieru: Idź do lokalnego serwisu i wymień. W laptopach nie ma żadnych plomb. W Thinkpadach wymienia się matrycę się jedną ręką. Sam to zrobiłem w kilka minut. Maskownica jest na zatrzaskach, nic nawet nie trzeba odkręcać.
  • Odpowiedz
@h4nter:
sugerujesz, że jakby co przy innych naprawach się nie skapną, jak to działa?
lenovo ideapad 320s -here

@xoes: niby tak, ale cokolwiek - nie wiem "300zł albo w ogóle nie tykamy". A nie, konsultant który mi mówi o widełkach 'od 1 żł' - dobrze, że telefnocznie bo mnie rozwalił... A oni ani me ani be.
powiedzą mi 600+ no to dziękuję, do widzenia...a nie żę bedę tydzień tracić, bez
  • Odpowiedz
  • 0
@h4nter plomb moze czesto nie byc , moga byc ukryte pod spodem matrycy np ale na pewno sa lakiery na newralgicznych srubkach i widac bedzie ze rozkrecany. Poza tym po S/N czesto serwisy maja bardzo dokladnie specyfikacje wraz z numerami wewnetrznymi czesci. Jak dluga gwarancja to ja bym nie ryzykowal. @kieru no wiem bieda , ale kazdy serwis tak dziala. DELL mnie chcial kiedys skasowac na 189 zł netto za diagnoze jesli
  • Odpowiedz
@kieru: Zapytaj w lokalnym serwisie czy w tym modelu wymiana pozostawia jakiekolwiek ślady. W Thinkpadach nic nie widać. Poza tym, jeśli nie ma plomb gwarancyjnych, to znaczy że nikt nie zabrania otwierania. A jakbyś RAMu chciał dołożyć?
  • Odpowiedz
Zapytaj w lokalnym serwisie czy w tym modelu wymiana pozostawia jakiekolwiek ślady.


@h4nter: w sumie nie taki lokalny, ale na infolini niestety powiedzieli, że stracę gwarancję...
  • Odpowiedz
Poza tym po S/N czesto serwisy maja bardzo dokladnie specyfikacje wraz z numerami wewnetrznymi czesci. Jak dluga gwarancja to ja bym nie ryzykowal.


@xoes: no wlasnie komp kupiony w środku maja, ale stał pod biurkiem kumpla...takim jeżdzącym w dół i górę(dla zdrowotności) no i mój pozostawiony stał za #!$%@?ć
  • Odpowiedz
  • 0
@h4nter Tego mu żaden konsultant nie powie bo oni tych lapkow poza skryptami na oczy nie widzieli, a to ze byl otwierany będzie widac a serwisy czasem to weryfikuja metodami rodem z CSI ;)
A do dokladania RAMu czesto są klapki serwisowe ktorych otwieranie nie narusza gwarancji.

@kieru sprobuj sie z nimi dogadac zeby zrobili Ci darmowa wycene uszkodzenia i wyslij im lapka , innej metody zeny zachowac gwarancje nie bardzo widze.
  • Odpowiedz
mi tam na infolinii lenovo pomogli, więc bym ich nie skreślał, a faktem jest że trudno podać koszt naprawy, jak się nie widzi co to za awaria itd, z każdym sprzętem tak jest.... wyślij im lapka do serwisu, działają szybko, wiem z własnego doświadczenia, mi laptopa dobrze naprawili i jest wszystko ok
  • Odpowiedz
@kieru: ja bym jednak polecała serwis lenovo. wiedzą o co kaman, zrobili pewnie ileś takich napraw, poza tym teraz działają bardzo sprawnie.
  • Odpowiedz