Wpis z mikrobloga

Mam zasilacz chieftec 550W, dziś zaczął pojawiać się pewien problem - w czasie grania w grę(world of warcraft - niezbyt wymagająca) komputer tak jakby traci napięcie, średnio po około 10-15 minutach. Zrobiłem testy w OCCT i wyszło, że gdy karta graficzna daje z siebie więcej to wtedy właśnie komputer się wyłącza. Potem wyłączył się po jakimś czasie, nawet gdy gra nie była włączona. Ustawienia karty zmieniłem na "najlepszą wydajność", wcześniej była ustawiona troszkę mocniej(ale nie była podkręcana), jednak komputer ponownie stracił napięcie. Planuje kupić nowy zasilacz, jednak czy są jakieś opcje by do tego czasu zniwelować pojawianie się takiej sytuacji? I czy to świadczy jedynie o winie zasilacza czy może być też coś nie tak z kartą graficzną?
#komputery #pcmasterrace #informatyka
  • 16
@Sztandarsky widziałem gdzieś informacje, że ta karta potrzebuje zasilacza 500W. Planuję zakup Enermaxa 620W, CoolerMaster 550W, seasonic 550W. Tylko nie wiem czy właśnie nie brać tego enermaxa, albo czegoś w okolicach 600W. Co sądzisz?
@GoDHe: procesor bierze 95W, karta graficzna 130W.
Całość spokojnie zamknie się w okolicach 300W ze sporym zapasem.

Ile chcesz wydać na zasilacz?
Ja polecałbym coś takiego (to i tak będzie na wyrost)
https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx-650m-cp-9020103-eu-854414/
Ogólnie patrz na zasilacze z certyfikatem co najmniej 80 PLUS Bronze.

Ja mam prawie taki sam zasilacz co polecany przeze mnie wyżej tylko że wersję 600W, a teraz jest wersja CX650 lub CX650M (M=modularny).
Zasila to u mnie
@GoDHe: 500W 500W nie równe :) Certyfikat 80 PLUS BRONZE gwarantuje Ci 80% sprawności zasilacza z zadeklarowanych np. tych 500W. Ważne też przy wyborze zasilacza jest sprawdzenie max obciążenia poszczególnych linii, 12V, 5V itd.
@GoDHe: Najlepiej kupować sprawdzone zasilacze, nie jakieś chefteci czy akygi.
Corsairy też nie polecam, coolermatery też ssą.
Na dzień dzisiejszy tylko seasonic, bequiet i SilentiumPC w kwocie powyżej 250 zł.