Wpis z mikrobloga

Mirki niedługo #wybory najpierw samorządowe a potem inne, pierwszy raz w swoim życiu(lvl26) nie mam pojęcia na kogo zagłosować. Pomyliłem się co do #pis u i #kukiz a . #korwin to jedna osoba. A partie których rządy pamiętam tj #sld #po i #psl mnie odrzucają. Czy każdy tak ma czy to przychodzi z wiekiem? U władzy zostaną pewnie te partie które siedzą teraz, bo nie słyszałem o nowych. A u was jakie podejście ? #polityka #neuropa #4konserwy

Na kogo zagłosujesz w kolejnych wyborach ?

  • Korwin 38.1% (59)
  • Kukiz 13.5% (21)
  • PiS 2.6% (4)
  • PO 18.7% (29)
  • Nowoczesna 7.1% (11)
  • PSL 1.9% (3)
  • SLD 4.5% (7)
  • Razem 7.1% (11)
  • Nie zagłosuję 6.5% (10)

Oddanych głosów: 155

  • 23
@lemek3: Tam nie ma odpowiednich przywódców którzy pociągnęli by za sobą coś więcej niż 0,5% głosujących. Uważam rok 2015 za porażkę i ostateczne pogrzebanie nadzieji na to ,że w polsce będzie rządziła partia wolnościowa. Następną kadencję pociągnie pewnie PiS a później historia zatoczy koło i znów do władzy dojdzie lewica(co najwyżej światopoglądowa). Czyli kolejne 10 lat możemy sobie poczekać na jakieś zmiany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@a_ja_wole_rogale: To jak wszystko tak świetnie wiesz to o co się pytasz? Gdybym ja miał wróżyć, to nie wierzę w wysokie zwycięstwo PiSu, na pewno nie będą to samodzielne rządy, o ile w ogóle wygrają. Przełomowe będą wybory do PE: PiS będzie musiał iść w retorykę prounijną bo tego chce większość i to pozwoli urosnąć jakimś ruchom radykalny wokół Ruchu Narodowego, które będą podgryzać PiS. Część pewnie przejdzie do Janusza.
@a_ja_wole_rogale: Ale ja też nie wierzę, że partia Wolność wygra... Liczę co prawda gdzieś na dole serduszka, że wejdzie chociaż do sejmu i coś przeforsują, a przynajmniej zablokują jakąś głupotę. Ale jak PiS wygra w kolejnych wyborach, to jak matkę kocham pakuje walizki i stąd wypierniczam. Firmę i tak już postanowiłem przenieść jak tylko wszystko ureguluję.
@HumbugPL: Nie wiem, bo niby skąd mam wiedzieć? To tylko moje przemyślenia xd czekam na dyskusję i spłynięcie na mnie ciekawszych poglądów. Kto wg Ciebie ma szansę im zaszkodzić? PiS może słabnie ale inne partie osiągają dna i nie sądzę żeby się od niego odbiły.
@a_ja_wole_rogale: Co do Wolności to chyba za rzadko się bierze pod uwagę możliwość odejścia Korwina z polityki spowodowaną na przykład zejściem z tego świata. Ja w swoim chorym umyśle od dawna mam scenariusz zgonu na trzy tygodnie przed wyborami i darmowa kampania.
@HumbugPL: Małe na to szanse ale jakieś są xd Myślisz ,że wtedy poparcie by wzrosło? Wg mnie nie. PiS po Smoleńsku nie wygrał wyborów, a Samoobrona to już w ogóle bez Leppera upadła. Partie tworzone na jednostkach są słabe bo wystarczy tylko tłuc w jedną osobę i zawsze się coś znajdzie
@a_ja_wole_rogale: A PiS, a PO, a Hitler? PiS bardzo dużo zyskał na Smoleńsku. Wolność z pewnością zyskałaby medialnie w krótkim czasie po śmierci Janusza. Widać to było chociażby w ostatnich prezydenckich: Kukiz wyraźnie zyskał ze względu na chorobę ojca.
@a_ja_wole_rogale: Nie wiem na kogo głosować. Obiecałem sobie, że na PIS i PO nigdy nie zagłosuje, korwina nie trawie. Kukiz to zlepek różnych osób, części z nich nie trawie bo zbyt nacjololo. SLD też miało afery ale przynajmniej podatki obniżyli :> Razem jest zbyt radykalne i dogmatyczne. Niby Nowoczesna była dość ok ( przynajmniej na początku) ale potem stała się bardziej satelitą Platformy. Nie jestem rolnikiem więc na PSL nie zagłosuje.
@HumbugPL: Partie które wygrywają mają co najmniej kilka rozpoznawalnych(w skali kraju) osób w swoim składzie. Śmierci/choroby na pewno dodają rozgłosu ale czy z 2% zrobi się 5 ? No nie wiem. Tak czy tak, śmierć Korwina na pewno pozwoli na stworzenie luki, którą może wypełni ktoś kto będzie potrafił dojść do władzy