Wpis z mikrobloga

Czytałem właśnie, po raz kolejny "Achaję" Ziemiańskiego i dotarło do mnie dlaczego prawaczki twierdzą, że PiS jest lewacki. Ponieważ rozdaje pieniądze. Ale Archentar podczas procesji dziękczynnej dla Siriusa rozrzucał złoto aby plebs szedł mu z drogi.
I to właśnie robi PiS. Przy pomocy 500+ pacyfikuje Polaczków.
To, że konserwy rozdają pieniądze nie czyni ich lewicą, ponieważ nie robią tego dla ich dobra tylko dla swoich zysków.
#bekazprawakow #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa
  • 24
  • Odpowiedz
@Mr_RIP: Myślę, że w przypadku rozdawnictwa PIS nie chodzi o sam fakt populistycznego kupowania poparcia programami w stylu 500+ ale o szersze spojrzenie na program gospodarczy, który jest w swojej istocie socjalistyczny. I stąd głosy twierdzące, że PIS nie jest partią prawicową tylko lewicową bo z punktu widzenia gospodarki jest to po prostu pogram socjalistyczny.
Oczywiście mocno konserwatywne spojrzenie na kwestie obyczajowe tworzy z PISu politycznego potworka, którym brzydzi się zarówno
  • Odpowiedz
@Mr_RIP: W czym przejawia się ten feudalizm? Serio pytam bo może coś przegapiłem, nie oglądam telewizji. Jak na razie widzę wysokie podatki i pseudo redystrybucję dóbr - kojarząca mi się właśnie z socjalizmem.
  • Odpowiedz
@ciezka_rozkmina:
Czyli masz braki w edukacji. Ale poświęcę parę minut na twoją edukację. (Pewnie się zmarnują)
PiS obsadza lukratywne posadki w Spółkach państwa i urzędach swoimi ludźmi.
Zamiast działać dla dobra społeczeństwa, jak lewica, działają dla dobra swoich mocodawców, jak prawactwo.
  • Odpowiedz
@Mr_RIP: Pokaż mi partię, która dba o społeczeństwo a nie swoje interesy. ;)
Takie obsadzanie stołków to nie feudalizm, niestety. To zwykle #!$%@?ństwo. Akurat w tej kwestii jestem dość mocnym przeciwnikiem obecnych partii politycznych (w czym bliżej mi do anarchistów) więc ten argument jakoś do mnie nie trafia, ale niech będzie - obsadzanie urzędów swoimi ludźmi pasuje.
Feudalizm kojarzy mi się z podziałem społecznym na szlachtę (właścicieli ziemskich, urzędników) i plebs
  • Odpowiedz
@ciezka_rozkmina:
Zasadniczo, to ja dzielę ludzi na #!$%@?ów i nie #!$%@?ów, więc ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie.
Dopóki mi nie zakazują żyć podług moich zasad, (czyli wszyscy w UK czy to katolickie czy muzułmańskie święta) to mam na ich zasady #!$%@?. Ale jak mi karzą przestrzegać swoich zasad (czyli zakaz handlu w niedzielę, aborcji, związków homoseksualnych w PL, propaganda katolicka, uległość wobec przestępstw KrK.) to każdy rozumny człowiek musi powiedzieć
  • Odpowiedz
@Mr_RIP: Pomnik fajniejszy :)

Żadna literatura wyższa, ale on pisze praktycznie scenariuszem filmowym. Do tego ślicznie ukazuje #!$%@?ństwo, pragmatyzm, politykę (w sumie same synonimy) i przemiany społeczne.

To o Virionie natomiast ssie tragicznie.
  • Odpowiedz
To, że konserwy rozdają pieniądze nie czyni ich lewicą, ponieważ nie robią tego dla ich dobra tylko dla swoich zysków.


@Mr_RIP: Myślę, że to prawda, ale jest to poziom wyżej od lewicy fanatycznie przekonanej, że rozdawnictwo jest ekonomicznie i społecznie korzystne.
  • Odpowiedz