Wpis z mikrobloga

Ktoś ostatnio pisał o tym, jak to Polskie Radio zeszło na psy. I wiecie co, to już nawet nie jest zejście na psy. To jest tak jawna tuba propagandowa rządu, że aż mdli. Słucham Trójki, Dwójki i Jedynki naprzemiennie od jakichś 10 lat i wam powiem, że nawet za peło takich cyrków nie odwalali... Wiadomości to już czyste mydlenie ludziom oczu: na Zachodzie gospodarka zwalnia, u nas przyspiesza, na obronność będziemy wydawać więcej % PKB, aby zmodernizować armię (bo po co, np #!$%@? służbę zdrowia), kilka dni temu się zachwycają, że będziemy odkupować od Australii jakieś złomy okręty podwodne, których oni chcą się pozbyć za frajer, a Andrzejek Duda nadaje, jaki to sukces... Ja walę , no faktycznie, to jest miś na miarę naszych możliwości. Dzisiaj rano już odpłynęli totalnie na Jedynce. Mianowicie EKSPERCI, powtarzam EKSPERCI zbadali rynek i im wyszło, że mimo 500 plus POLKI i tak chcą pracować i chodzą do pracy i wcale nie siedzą w domach! I jakiś koleś z rządu zaczął nawijać o tym, że w Polsce powinien być taki socjal, że jak nawet nie pracujesz, to od Państwa dostajesz tyle siana, ze przeżyjesz i - UWAGA- zrobiono ankietę, w której okazało się, że Polacy i tak by pracowali, bo wolą pracować niż siedzieć w domu i tylko starsi ludzie mówili, że by siedzieli na chacie, ale przecież oni swoją drogę zawodową już prawie pokończyli... Czujecie to #!$%@?? Kłamstwo pogania inne kłamstwo, propaganda sukcesu. A weź se rękę złam. Moja mama 3 tygodnie czekała na operację, zaczęło się jej zrastać, bo #!$%@? lekarze na urlopach i nie ma kto operacji przeprowadzać. Gdzie ja żyję...
#polska #polskieradio #przemyslenia #bekazpisu
  • 18
  • Odpowiedz
@plackojad: Tak fajna stacja, bo graja klasykę, która uwielbiam, al oprócz tego, nadają jakieś Słowo na dzień - ksiądz pierdzieli jakieś farmazony. W publicznym radiu jest audycja dzień w dzień zarezerwowana na pitolenie księdza. A se włącz Dwójkę po 15 - stare baby śpiewają jakieś piosenki ludowo-religijne.
  • Odpowiedz
@Lemartez: Nie znam się, ale to co słyszałam w tym radiu i jak to zostało przedstawione, mam prawo oceniać. A tak było to przedstawione, że oni chcą się pozbyć, nawet takiego słowa użył redaktor, a u nas to jest odtrąbione jako sukces. Sorry, ale wole sukces w postaci bezproblemowego dostępu d służby zdrowia.
  • Odpowiedz
@cocieboli:

ksiądz pierdzieli jakieś farmazony.

stare baby śpiewają jakieś piosenki ludowo-religijne


Naprawdę akurat to Cię boli? Wydaje mi się, że rolą mediów publicznych jest prezentowanie materiałów dla grup społecznych, które nie mają szans dotarcia ze swoim przekazem do stacji komercyjnych. Mi to nie przeszkadza (bo w końcu sam jestem katolikiem), ale również nie przeszkadza mi prezentowanie audycji dla wiernych innych kościołów chrześcijańskich (a takie też w Polskim Radiu uświadczysz).

A poza
  • Odpowiedz
@plackojad: Tak, bo jakby nie było, zrzucam się na ten cyrk. A śpiewanie piosenek ludowych jak najbardziej na propsie, niech zrobią se godzinę czy dwie w tygodniu takiej audycji, ale nie dzień w dzień po 15.
  • Odpowiedz
@plackojad: Tylko szkoda, że ja muszę tego słuchać, nie mam alternatywnego radio nadającego 'sztukę i kulturę' i muszę siano na to łożyć. Moim zdaniem media publiczne powinny być wolne od religii. Sorry, chcesz religijne radio czy tv masz Trwam i radio Maryja.
  • Odpowiedz
Nie znam się, ale to co słyszałam w tym radiu i jak to zostało przedstawione, mam prawo oceniać. A tak było to przedstawione, że oni chcą się pozbyć, nawet takiego słowa użył redaktor, a u nas to jest odtrąbione jako sukces. Sorry, ale wole sukces w postaci bezproblemowego dostępu d służby zdrowia.


@cocieboli: Redaktur tak musiał powiedzieć, bo gawiedź wierzy w zdolnośc polskich stoczni do budowy podobnych okrętów, które sa niczym
  • Odpowiedz
@Lemartez: Nie, ja nie twierdzę, że modernizacja armii to coś złego, ale nazywanie tego sukcesem mnie poraża. Dlaczego akurat najważniejszą rzeczą teraz jest modernizacja armii, gdy nasza służba już nawet nie klęczy na kolanach, a już dawno leży w rowie? Bo to się sprzeda, ludzie uwierzą w POTĘŻNĄ armię polski. Trzeba znaleźć balans, a w naszym rządzie tego brakuje, robią prawie wszystko pod publikę, żeby pokazać, że mamy hajs i co
  • Odpowiedz
@cocieboli:

nie mam alternatywnego radio nadającego 'sztukę i kulturę'


Zawsze możesz sobie posłuchać RMF Classic, aczkolwiek do tego trzeba mieć akurat dostęp do internetu lub mieszkać w dużym mieście, by złapać na radyjku.

Moim zdaniem media publiczne powinny być wolne od religii. Sorry, chcesz religijne radio czy tv masz Trwam i radio Maryja.


W Polskim Radiu nie ma stacji religijnej. Sorry, ale to, że ksiądz pojawi się na kilka minut na
  • Odpowiedz
@plackojad: A może taka, że to jednak medium publiczne, a nie kościelne? Nie chodzę do kościoła, a z moich podatków i tak jest sponsorowany Kościół. Dlaczego ja mam się na to zrzucać? Wiem, że w Polsce jest ta wiara tak wbita w głowy ludzi, że nie widzą nic złego, jak nawet wpiernicza się w politykę, ale moim zdaniem, to jest coś złego, że ksiądz mi rano nadaje jakieś słowo na dzień.
  • Odpowiedz
A może taka, że to jednak medium publiczne, a nie kościelne?


@cocieboli: publiczne - czyli "dostępne lub przeznaczone dla wszystkich" - także dla chrześcijan, których jest w Polsce większość.

Nie chodzę do kościoła, a z moich podatków i tak jest sponsorowany Kościół.


Ja też nie korzystam z wielu instytucji finansowanych z podatków, a mimo to muszę na nie łożyć pieniądze. Taki mamy system.

Czemu nie wezmą filozofa, co będzie swoje mądrości
  • Odpowiedz
@plackojad: Dobra, widzę, że mam do czynienia z katolem, co to jego prawilna wiara powinna być rozgłaszana wszem i wobec, a reszta niech słucha i się nie wychyla. Nikt mi nie każe... No jasne, nikt. Jestem zmuszana do tego. Co do podatków, że płacisz na coś, czego nie popierasz czy nie korzystasz zeń. Ok, to są sprawy ustrojowo-polityczne. A nie religijne. Wyobraź sobie, gdybyś musiał płacić podatek za inne wiary, których
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie, gdybyś musiał płacić podatek za inne wiary, których nie wyznajesz. Wtedy myślę, byś się #!$%@?ł.


@cocieboli: Nie, nie wkurzyłbym się, bo szanuję wierzenia innych ludzi - dopóki oni szanują moje. Swoją drogą ten komentarz, a także poprzednie wskazują na to, że czytanie treści spod tagu "bekazkatoli" dodatnie wpłynęło u Ciebie na kulturę wypowiedzi.

Zostawmy wiarę w świątyniach i tyle.


Tak, najlepiej zamknijmy na kłódkę, by nam nie przeszkadzała. Dlaczego
  • Odpowiedz
@plackojad: Dlaczego ma się chować? Nie, niech się nie chowa, tylko niech nie wciska swoich dyrdymałółw ludziom, którzy nie chcą tego. Często się mówi, że homoseksualiści latają i wciskają swoją homopropagandę innym i że powinni swoje preferencje zostawić w domu, a nie wykrzykiwać na ulicach. No to niech katolicy zostaną ze swoją wiarą też w domach i jej nie narzucają bądź nie propagują w publicznej przestrzeni (patrz co roczne chodzenie z
  • Odpowiedz
@cocieboli:

Dlaczego ma się chować?

Bo takie będą konsekwencje realizacji postulatów zwolenników "rozdziału Kościoła od państwa", takich, jak na przykład ograniczanie katolikom (zarówno hierarchom, jak i zwykłym wiernym) możliwości wypowiadania się na tematy światopoglądowe.

Jest jedna, istotna różnica, między homoseksualistami a chrześcijanami (już #!$%@?ąc od poglądów) - ci pierwsi to mniejszość, która domaga się niewspółmiernego udziału w przestrzeni publicznej (mimo wsparcia większości mediów komercyjnych), a drudzy - większość, której co niektórzy
  • Odpowiedz