Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie Kochani!
Przy codziennych zakupach nie płać kartą czy przy pomocy innych rozwiązań elektronicznych. Na codzień płać gotówką- rzuć stówkę tu, stówkę tam. Jak prawdziwy mężczyzna.
Nie pozwól by Lewiatan odarł Cię z resztek prywatności w imię wygodnictwa.

#takaprawda #ekonomia #banki #bankierzy
I.....o - Pamiętajcie Kochani!
Przy codziennych zakupach nie płać kartą czy przy pom...

źródło: comment_bbYZgIGyzt7Fqjdk2rDbgeadTdK5rw79.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ImInLoveWithTheCoco: > "chvesz pomalować płot więc zatrudniasz syna sąsiadów. Płacisz mu po wszystkim, przy wyeliminowaniu gotówki nie ominiesz podatku a do tego będziesz musiał się spowiadać z zatrudnienia osoby nieletniej." Skąd skarbówka ma wiedzieć, że jest to wynagrodzenie za pomalowanie płotu? Równie dobrze mogłeś od niego kupić używaną kanapę
  • Odpowiedz
@AwionicznySwir: podatek kupna sprzedaży.
Zresztą to najprostszy przyklad.
Załóżmy, że jesteś niewygodny dla władzy- blokowanie konta i umierasz z glodu.

System oceny przydatności obywatela/ konsumenta przez pryzmat zakupów- takie coś dzieje się w
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Ja jakos jak dostaje przelew bo np. Sprzedalem cos przez internet to nie jest to w żadnym stopniu opodatkowane, ale z resztą się zgadzam, gotówki wyeliminować nie można i wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie możliwe dopiero za kilkadziesiąt lat, teraz jest to dla mnie fikcja
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: to jeszcze nic, brak gotówki oznaczać będzie całkowitą kontrolę państwa nad obywatelami, plus bankierzy będą jeszcze bogatsi, wprowadzą ujemne oprocentowanie, będziesz płacił za trzymanie swoich pieniędzy w ich bankach. orwell jak #!$%@? ale wielu lemingów się podnieca, bo NFC, apple pay czy inne gónwa.
  • Odpowiedz
@Rostagma: zacytuje kasjerkę też

przepraszam ale terminal nieczynny


Identyczna sytuacja nie za często spotykana. Chociaż nie, z nieczynnym terminalen spotykałem się często z tym, że ktoś mi nie wydał ze 100 złotych nigdy.
  • Odpowiedz
z nieczynnym terminalen


@ImInLoveWithTheCoco: Ja się raz spotkałem z klientem w kolejce, który rzucał kartami i terminal odrzucał, bo albo nie miał nic na koncie, ale miał w euro. Poirytowany gadał, że macie zepsuty, ale zbliżeniowo nawet nie próbował. Rzucił 200PLN z bananem na mordzie. Tacy to są najgorsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz