Wpis z mikrobloga

W dzisiejszej #recenzjayerby będzie troszkę o YERBOMOS 2.0

Yerbomos jest wykonany starannie i solidnie a zarazem jest bardzo lekki.
W przeciwieństwie do starszych braci(tych plastikowych), po przechyleniu i obróceniu go do góry nogami z yerbomosu nic się nie wylewa, no może z 2-3 kropelki wylecą z rurki do picia.

+Pojemność ok. 300ml - uważam że w zupełności to wystarcza a dolanie wody do już zaparzonej yerby, nie stanowi żadnego problemu.

+Ilość suszu jaką można zaaplikować do yerbomosu - nie ważyłem ile dokładnie wchodzi, ale dla wprawionego siorbacza ilość jaką można wsypać, jest wystarczająca żeby poczuć walory smakowe jak i moc yerby.

+Właściwości termiczne - chodź używałem yerbomosu tylko do terere, uważam że jest lepiej niż w kubkach termicznych, lód zalany wodą po 3-4h nadal jest w środku nieroztopiony.

+Wady - znalazłem jak na razie tylko jedną, po wsypaniu yerby do dozownika, ciężko się umieszcza tą przeźroczystą zaślepkę zakończoną filtrem, nasypana yerba stanowi dla niej opór i przy zakładaniu trzeba ruszać zaślepką w lewo i w prawo żeby weszła do końca, co przy dłuższej eksploatacji może powodować uszkodzenie tej rureczki z filtrem.

W zestaw yerbomosu wchodzi:
- ustnik
- 2 małe dodatkowe filterki plastikowe
- termos z dokręcanym dozownikiem do yerby

+Ocena: w skali do 10, otrzymuje ode mnie mocne 8+

#yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub
Arturrow - W dzisiejszej #recenzjayerby będzie troszkę o YERBOMOS 2.0

Yerbomos jes...

źródło: comment_DSH0bqNxoHOaYMTiN9tPvPrD5dtWaTGg.jpg

Pobierz
  • 10
@Shadou: poyerbani lub naturalmarket i czekanie na promocję lub kod rabatowy.

Yerbomosowi bliżej do kubka termicznego niż do termosu, więc porównywałem go do kubka. Porównywanie z termosem moim zdaniem mija się z celem, bo są termosy w których ciepła woda wytrzymuje 5h a w innych po 12h+.

Jak na razie używałem yerbomosu tylko do terere i lód po 3 zalaniu wody nadal się nie roztopił do końca, co moim zdaniem jest