Wpis z mikrobloga

Wykopki mam pytanie, jako że uczę się javy od jakiegoś pół roku i wg mnie ogarniam dość sporo i przy staraniu sie o pracę jako junior co trzeba umieć(nie chodzi mi konkretnie lecz o zakres mniej więcej), jakieś podstawowe frameworki, inne języki?
#java #programowanie
  • 16
  • Odpowiedz
@ferigone: no ogólnie im więcej umiesz tym lepiej( ͡° ͜ʖ ͡°) Na pewno jakiś 1 framework by się przydał. Na juniora też często lubią pytać o jakieś proste algorytmy albo wzorce projektowe.
  • Odpowiedz
@ferigone: złożoność operacji na arrayliście, co się stanie jak przy dodawaniu do hashmapy jeśli equals/hashcode nie będą się zgadzać, jak rozwiązane są kolizje
i inne głupoty tego typu benc
  • Odpowiedz
@ferigone: tak jak poprzednicy wspomnieli, spring jest spoko, hibernate prawie zawsze się używa, sql też się przyda. No i ogólnie sama java czyli string, kolekcje, interfejsy, klasy abstrakcyjne itd. Najlepiej ogarnąć jakąś listę pytań rekrutacyjnych z javy, pełno tego na necie.
  • Odpowiedz
@ferigone: zalezy od firmy, w porzadnej firmie, to pol roku nauki nie zwiastuje bys umial wystarczajaco na juniora, ale pewnie znajda sie takie co zatrudia...Choc ich jest coraz mniej.
  • Odpowiedz
@Kaczus2B: Co do pół roku nauki to już zależy jak kto się szybko uczy. Z moich obserwacji to dla kogoś, kto nie jest w trakcie studiów informatycznych zdecydowanie prościej się dostać na stanowisko juniora niż na praktyki. Po prostu większość firm ma wymóg, że praktykant musi mieć status studenta i bez tego nici z praktyk. Na stanowisko juniora nie ma takiego wymogu, a liczy się tylko rozmowa kwalifikacyjna.
  • Odpowiedz
To jeszcze ja zapytam: od czego zacząć naukę tego springa? Polecacie jakieś materiały, filmiki by dobrze zacząć ze springiem?
  • Odpowiedz
  • 0
@kebab-case zależy od firmy, czasami na juniora chcą że dwa lata doświadczenia a czasami nie wymagają tego. Oczywiście zarobki są mniej więcej proporcjonalnie wyższe w takim przypadku (a przynajmniej powinny xD)
  • Odpowiedz
@atestowanie2: caly czas piszesz o tym co bylo, ale firmy zauwazyly (przynajmniej niektore), ze to droga donikąd i takie osoby gneruja wiecej problemow niz moznana ich pracy zarobic... Sorki, ale w pol roku to mozesz podstaw jezyka sie nauczyc + jakiegos frameworka, ale to jednak duzo za malo, jesli twoja praca nie ogranicza sie do wyklikania jakiejs formatki. A te obecnie coraz czesciej moze wyklikac uzyszkodnik, albo wdrozeniowiec i czesto zrobi
  • Odpowiedz