Wpis z mikrobloga

Szukam porady jakiego laptopa kupić. Pewnie wszyscy mają dosyć takich wpisów, ale może ktoś podzieli się opinią.

Będzie mi służył do mało wymagającej pracy "biurowej", tj. głównie office i internet, ale chciałbym móc na nim też w coś zagrać. Nie mówię tu oczywiście o najnowszych tytułach na ultra, ale obecnie mam 8 letniego PC ze średniej półki, więc z Wiedźmina mogłem co najwyżej posłuchać soundtracka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak żebym pograł w 30-60 fpsach chociaż w większość gier.

1) Ważny jest dla mnie wygląd, solidne wykonanie, jak najmniejsze gabaryty. Nie trawię tych kolorowych gamingowych laptopów, z wielkimi wentylatorami, czerwonymi detalami i spojlerami.
2) Spoko jakby był fajny ekran i stosunkowo dobry czas pracy na baterii.
3) Oprócz tego SSD, ale obawiam się że bym się nie zmieścił na 256 GB, więc jakieś 500 GB, albo +1TB HDD. Generalnie komfort codziennego użytkowania. Aha, i nie mam systemu, więc z windą.
4) Budżet 3-4 tys. Z początku szukałem coś bliżej 3 i wiadomix chciałbym jak najtaniej bo cebula here, ale ciągle się nakręcałem na lepsze specyfikacje i mi wyszło prawie 4.

Myślałem o:
- ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/8GB/256SSD+1TB/W10
- Dell Inspiron G3 i5-8300H/8GB/256+1000/Win10

Ale w sumie nie jestem do końca przekonany do żadnego z nich.
1) Z wyglądu i rozmiarów lepiej ASUS.
2) Z tego co czytałem oba mają ponoć dosyć słabe ekrany, ale lepiej wypada Dell (w baterii też).
3) Specyfikacja taka sama praktycznie.
4) Nad ceną zacząłem się zastanawiać - czy ja faktycznie potrzebuję i5-8300 i GTX 1050?

Mile widziane jakieś sugestie - czy jakiś inny jeszcze polecacie, może inna konfiguracja, jeśli powyższe dobre, to który lepszy - odwdzięczę się plusem albo i subem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#komputery #laptopy
  • 9
@CirrusFloccus: ostatnia rzecz z jakiej warto rezygnować to SSD. Już lepiej kupić gorszy procesor.
SSD to podstawa każdego kompa, bo nic tak nie podnosi komfortu podczas użytkowania jak SSD. Najlepiej na M.2, bo sata już też odchodzi do lamusa.
@CirrusFloccus: wpływa na rozgrywkę, z hdd doczytuje i zacina. Niedawno przerobiłem to na WOT.
15bc-203nw kupiłem pół roku temu dla żony. www, obróbka wideo i audio. Coś takiego polecam, sprawdza się znakomicie.
Ten procesor z U jest dwurdzeniowy. Bałbym się.