Wpis z mikrobloga

@plecak_odrzutowy: tutaj robione Canonem 5D Mark III i stałką 24/1.4. ISO3200, 25sek, f/2.2 (wiem, wiem, mogłem poprawić ciut te parametry). Tryb manualny, seria zdjęć i zablokowany wężyk. Na zdjęciu widać jeszcze drugi statyw i tam miałem zapiętego 6D ze stałką 14/2.8.

@cojaturobietezzajety: szczere pole, ciemnica konkretna, dookoła tylko wioski (i to jeszcze malutkie) o dziwo bardzo małe łuny z otaczających miast (do najbliższego większego jakieś 20km w linii prostej)

@
@rennaissance: narzędzie "dehaze" w photoshopie sporo daje według mnie, ale trzeba uważać żeby nie przesadzić. Plus punkt czerni, krzywe, światła, ciut punktowo pędzelkiem i gotowe.

@plecak_odrzutowy: na pewno byłoby lepiej zdecydowanie. Np. jakąś stałkę 12/2.0 albo jeszcze ciut szerzej. W sumie mam Soniacza NEX (chyba 5) to mógłbym podpiąć coś jasnego i sprawdzić jak to wychodzi z ciekawości :) jakby połączył kilka fotek w jedną (stackowanie) żeby wzmocnić sygnał to
@plecak_odrzutowy: wywołałem RAWy i już TIFFy ze sobą pokleiłem na maskach (w sumie to głównie chodziło mi o "spód" żeby trochę światła dodać). W stackowanie mi się nie chciało bawić. Są do tego specjalne programy albo można ręcznie w PSie. Wtedy wzmacnia się sygnał, jest więcej detali w gwiazdach i jest o wiele mniej szumu.

@rennaissance: siedzę sporo na allegro, jak tylko masz trochę cierpliwości to idzie wyrwać sprzęt w