Wpis z mikrobloga

W jaki sposób można zmienić lokalizację folderu tymczasowego dla #mysql?
Zauważyłem, że przy wykonywaniu zapytania pochłania on nawet kilkadziesiąt GB przestrzeni dyskowej, przez co kompilacja zapytania zostaje przerwana ze względu na brak miejsca na partycji. Nie miałem takich problemów przy pracy z PostgreSQL i MSSQL... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#bazydanych #sql
  • 6
@yzerman: Napisałem zapytanie, które liczy dystanse między punktami z dwóch list - jedna ma około 75000 rekordów, druga około 4000, a następnie dla każdego punktu z pierwszej listy wybiera listę 10 najmniejszych dystansów do punktów z drugiej listy. Wcześniej próbowałem to robić na Postgresie i generowanie wyników zajmowało około pół godziny. Niestety jedna delikatna zmiana (usunięcie klauzuli WHERE) powodowała, że zapytanie w ogóle nie chciało się kompilować, więc uznałem, że spróbuję
Zapytałem o to bo z tego co kojarzę (na podstawie doświadczenia z MSSQL bo innego nie mam) to wykorzystanie miejsca na dysku w takim przypadku ma miejsce jeśli nie starcza pamięci podręcznej (abo za dużo danych w tabelach tymczasowych w zapytaniu albo np zachodzi konieczność sortowania/agregowania wyników które nie jest wspierane przez obecne indeksy). Wtedy ma miejsce tzw. table spool. Czyli SQL musi sobie tymczasowo zgrać na dysk dane, posortować je pod