Wpis z mikrobloga

@bialy100k: Nie wiem dokładnie jak tam karty AiB, ale moje doświadczenia płatnościami kartami w innej walucie są bardzo różne. Czasami kursy były jak w kantorze, czasami nawet 20% gorsze.

Polecam taki produkt jak revolut. Poczytaj o tym. Nie ufałbym im na tyle, żeby trzymać tam jakąś grubszą kasę, ale na potrzeby podróży u mnie się sprawdza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bialy100k: z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak wypłacać z bankomiotu w polszy, to od razu większą kwotę i później korzystac z gotówki, wtedy prowizja niższa, bo jednorazowa, a kurs korzystniejszy.
@bialy100k: bierz gotówkę w takim razie i wymień na miejscu, nie ma co kombinować za dużo. AiB zawsze lubiło golić prowizje za wszystko i od wszystkiego i pewnie dalej tak jest, więc najpewniej nie będzie się opłacało brać z bankomatu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bialy100k: jedyne co mnie zniechęca od płacenia kartą w Polsce, to tępe wyrazy mord, narzekania i durne komentarze typowych kasjero-grażyn w średnim wieku w biedronkach i innych marketach. Jeden z powodów dla których wypłacam za jednym zamachem dwa koła pierwszego dnia pobytu w polszy... Tfu, Polsce.