Wpis z mikrobloga

Paluszki z mozzarelli panierowane w skórkach wieprzowych chodziły za mną od daaawna. No i mnie rozczarowały szczerze mówiąc. Niewielka z pozoru porcja jest nie do przejedzenia, ma strasznie dużo białka i masę kcal. Co prawda do tego przepisu już nie wrócę, ale świetnie mi udowodnił, że pokruszone skórki wieprzowe mogą godnie zastąpić bułkę tartą w panierce. Jeśli zdecydujecie jednak na ich wykonanie to nie zapomnijcie o wyrazistym sosie!

180g mozzarelli z bloku
50g zblendowanych skórek wieprzowych
1 duże jajko
odrobina wody
smalec do smażenia

Jajko roztrzepać z wodą, ser pokroić w paluszki o boku ok 1cm. Panierować podwójnie i smażyć na rumiano na smalcu rozgrzanym do ok 160C

MAKRO: 1121kcal 101B 79T 1W

Sos „andaluzyjski”

100g majonezu
20g śmietanki 36%
10g chili ( u mnie domowa ostra pasta)
1 łyżeczka soku z cytryny
Sól, pieprz

Wszystkie składniki wymieszać

MAKRO: 733kcal 1B 79T 4W

#gotujzwykopem #keto #ziemniakizostaw
c.....i - Paluszki z mozzarelli panierowane w skórkach wieprzowych chodziły za mną od...

źródło: comment_dfH3zf4bhVsaUOLUaszAmfGi1lopw0y7.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zomerstm: @chixi: skórki wieprzowe gdzieś (nie pamiętam gdzie) są dostępne, ale z masakrycznym składem.
Ja w sumie jadłam w UK jedne jedyne które miały skład w miarę przyzwoity ( w pysk tego tam jest, ale wszystko śmieciówka), ale smak tragedia, nie dla mnie to ( )
  • Odpowiedz
  • 0
@matra dziwne bardzo bo co tu można dosypać jak potrzebne są skórki, tłuszcz, sól i ewentualnie przyprawy? Ja je uwielbiam, a jak już dorobie do tego jakąś salsę albo guacamole to już w ogóle bajeczka
  • Odpowiedz
@chixi: słód jęczmienny, syrop G-F, olej palmowy i chyba skrobia, nie pamiętam. Aromaty, wzmaczniacz smaku, trochę wyobraźni dziewczyno! xD
takie domowe to bym spróbowała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz