Aktywne Wpisy
patryk747 +1
Kurde bele mireczki, mam problem. Może ktoś coś doradzi. U mojej mamy od jakiegoś czasu nastąpiło pogorszenie wzroku, oraz ogólna apatia, ciągle zmęczenie. Dzisiaj dała się mówić żeby kupić glukometr i sprawdzić cukier. Cały czas oscyluje wokół 300, a teraz wieczorem wynik to 370. W jaki sposób można jej pomóc aby zbić ten cukier. Nigdy się nie leczyła na cukrzycę. Najbliższy termin do lekarza to najwcześniej przyszły tydzień. Istnieją jakieś domowe sposoby,
DerMitteleuropaer +136
Oznaczenie Tipo PU-1 to parametry suszu. Taka yerba jest bardzo drobno mielona (tzw. molienda fina), zawiera mnóstwo pyłu i poniżej 5% gałązek (tak, jak Elaborada Sin Palo w Argentynie). To znacznie utrudnia parzenie, a samą mate stawia gdzieś pomiędzy paragwajskimi markami w stylu Pajarito, czy Colon a brazylijskim chimarrao.
Yacuy potrzebuje znacznie więcej miejsca w naczynku, niż inne yerby. Warto zalać go w Palo Santo wodą o nieco wyższej temperaturze (ok. 80st.). Z doświadczenia wynika, że połowa objętości naczynka to optymalna ilość, aby woda mogła przesiąknąć przez susz, a picie było komfortowe. Odrobinę więcej suszu i otrzymujemy beton. Yacuy utrzymuje smak bardzo długo. Początkowo jest on dymny, później pozostaje wytrawna, yerbowa goryczka wywołana obecnością tanin. W miarę zalewania susz nieco opada na dół, jednak dzieje się tak później, niż w przypadku paragwajskich odmian. Duża ilość wody, którą można zalać tą drobno zmieloną mate zdradza bliskie pokrewieństwo z chimarrao.
Yacuy Tipo PU-1 różni się też od smakowych mieszanek tej firmy przygotowanych z myślą o terere. Smakowe Yacuy są znacznie grubiej mielone i mniej pylaste, a smak mają zdecydowanie łagodniejszy.
#recenzjayerby #yerbamate #yerbamatewykopclub #urugwaj
Bardzo ładna recenzja.
Ale tak poza tym, urugwajskie yerby zasługują na większą popularność.