Wpis z mikrobloga

Wiem, na pewno nie dostanę na zadane pytanie konkretnej odpowiedzi ale może chociaż jakieś pomocne protipy.

A mianowicie wypadł mi wyjazd w góry, Tatry. Cel - trekking.
Potrzebne zatem buty.
Te które zdzierałem za młodzieńczych czasów już dawno są nie do użycia. To było 15 lat temu.

Kompletnie wypadłem z obiegu i nie wiem na co zwracać uwagę.
Raczej chciałbym wystrzegać się wszelkiej maści marketowego towaru.
Jak powiem że chciałbym je wykorzystywać również zimą to pewnie mnie wyśmiejecie.

Budżet 400-600zł.

#trekking #gory #buty #outdoor #turystyka
  • 7
@tomy86: też ostatnio szukałem butów w góry bo moje salomony po chyba 6 sezonach odmówiły posłuszeństwa. Ludzie chwalili sobie buty Salewa, głównie przez wygodę użytkowania więc skusiłem się na SALEWA MS MTN TRAINER MID GTX (cena jakieś 80pln więcej niż twój zakładany buzdzet) póki co byłem w nich testowo na grzybach a za tydzień jadę w Bieszczady ukraińskie to będę mógł coś więcej powiedzieć.
@powsinogaszszlaja: czytałem o nich same dobre opinie. Biorę je pod uwagę choć wyglądają jak skalp na podeszwie. Trochę creepy.

Druga sprawa. Mieszkam na wybrzeżu. Jak mozna się domyśleć sklepów górskich mamy tu całe zatrzęsienie ;] Jedyne co mi przychodzi na myśl to jakis intersport :/

Pozostaje mi zakup w ciemno w necie albo jeszcze bardziej szaleńczy pomysł. Pojechać bez butów i kupić na miejscu ale to spore ryzyko. Z drugiej jednak
@tomy86: Kupuj na miejscu - trzeba zmierzyć w sklepie. Nie muszą być te, chociaż warto.
Ja potrafię przy zakupie takich butów łazić w nich z pół godziny. Później warto rozchodzić przed wyprawą.
Pęcherze na nogach zepsują najlepsze widoki.
Poleciłem je, gdyż są to dobre buty.
@tomy86: Pochodź po sklepach i przymierz różne buty różnych firm. Każda firma będzie miała inne kopyto i coś co dobrze siedzi na nogach jednemu, drugiego będzie uciskać. Przykładowo - La Sportiva na raczej wąską stopę, Boreal na szeroką, Scarpa na szeroką, ale znowu pięta dość wąska. Firmy które polecam to Aku, Scarpa, Salewa, La Sportiva, Arcteryx, Garmont, HanWang a odradzam Keen, Merrel i Salomon (ale do Salomonów mam osobisty uraz).
Przemyśl
@tomy86
W takim razie Skalnik.Pl, dostawa w 2-3 dni możliwość bezpłatnego zwrotu. buty kup przynajmniej pół rozmiaru większe, warto sobie w miarę możliwości sprawdzić rozmiarówke w jakimś sklepie.

Jeżeli ktoś cię wyśmieje to jest kretynem. Spokojnie kupuj buty wysokie z Gore-Tex, ja osobiście mam salomony Questy, pół metra śniegu nie stanowiło problemu i nic nie przemokło. tyle że było to wczesną wiosną, ale myślę że (dobra!) gruba skarpeta i buty dobrej firmy