Wpis z mikrobloga

Co się właśnie stało. Gram Prusami, robię coś tam w państwie i nagle cyk, wchodzi PU z Moskwą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko jest jeden problem: praktycznie cały czas Liberty Desire utrzymuje się na poziomie 100%, jest jakiś sposób, by to obniżyć? Relacje oczywiście na 200 są
#eu4
  • 15
@LaRauxe mogą Ci wypowiedzieć wojnę o niepodległość jeśli nie mają z Tobą truca. Jeśli są razem z Tobą w wojnie z kimś innym to podpisują white peace z wrogiem i potem walczą tylko z Tobą. Myślę, że jeśli dojdzie do wojny z Moskwą i ją wygrasz, to powinieneś zabrać im jakaś prowincję z corem innej nacji(np Perm) i wyzwolić ich jako wasala. Zmniejszy to ich ilość prowincji i nie dostaniesz ujemnych relacji
@LaRauxe: wydaj trochę punktów i zdevów ich prowincje. W końcu Ci sie zwróci (w końcu i tak ich będziesz anektował) a spadek LD przy devowaniu jest wręcz absurdalnie wysoki. Wydając trochę punktów możesz trzymać CNa na 100% taryf przy mniej niż 50% LD i zarabiać z ~100/miesiąc na jednym :P (chyba nawet 400+, ale nie pamiętam, dawno nie grałem xd)
@LaRauxe @Pan_Marszalek po pierwsze to nie można zmniejszać LD za prestiż, po drugie prestiż sam w sobie wpływa na LD. Nie możesz być zacofany w technologii dyplomatycznej, zrób wojsko pod Force Limit, zajmij skandynawie I powinno wystarczyć. A co do zerwania unii, to zdarza się to w trZech przypadkach, a nie dwóch.
Pierwszym z nich są pretenderzy, drugim wojna, a trzecim śmierć Twojego władcy.
Jeśli twój władca umrze, a Masz ujemne relacje
@LaRauxe eventu nie będzie w tym przypadku, ale unię możesz zdobyć:
1) dyplomatycznie, czyli jeśli hohenzollern na francuskim tronie umrze bezpotomnie, wtedy jest szansa na unię między kilkoma państwami, (tymi, którzy mają z Francuzami mariaż, lub mają Francję jako rywala, ewentualnie mających tę samą dynastie). Najprościej mówiąc unię dostanie najpotężniejsze Państwo spośród tych które mają szansę. Nie wiem do końca jak zwiększyć szanse żebyś był to akurat Ty, ale wpływ ma na
@LaRauxe a jeśli chodzi o eventy na unię, to takie coś posiada:
Aragonia, na unię z kastylia.
Kastylia, na unię z Aragonia I Portugalią.
Brandenburgia, na unię z Ansbachem I Prusami.
Polska, na unię z Litwą.
Austrię, na unię z Węgrami, Czechami, Polską/Rzeczpospolitą.
Francja, na unię z Neapolem.
@Skyworld no tak, z rozpędu dałem eventy na cb na unię. A co do Francji to z tego co pamiętam grając neapolem odpalił mi się event, że mogę wziąć Francuskiego króla do siebie, albo zostawić swojego I stracić stabilność.