Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka #internet

Witam,

Mam problem z moim laptopem (Lenovo Y700).

Od około tygodnia gdy jestem podłączony do domowej sieci wi-fi, bardzo regularnie odcina mi dostęp do internetu. Doszedłem do tego, że dzieje się tak tylko, gdy inne urządzenia korzystają z tej samej sieci i ich akcje wykonywane w necie "wyrzucają" mnie z tej sieci, tak jakby mój komputer miał jakiś niski priorytet i poddawał się zupełnie.

Pomyślałem, że to wina routera, ale gdy podłączyłem komputer do innej sieci, też był wyrzucany przez inne urządzenie z tej samej sieci, więc to nie jest kwestia routera.

Najdziwniejsze i trudne do uwierzenia jest to, że problem wystąpił nagle. Nie instalowałem żadnych programów, nie zmieniałem żadnych ustawień. Ostatnia windowsowa aktualizacja (KB4338825) zainstalowała się kilka dni przed wystąpieniem problemu. W znanych problemach związanych z tą aktualizacją też nie widzę niczego podobnego - https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4338825/windows-10-update-kb4338825

Około 2 miesięcy temu miałem wymuszonego formata, bo dysk mi padł i system był instalowany w serwisie, ale też było to zbyt dawno, żeby szukać powiązania.

Zrobiłem gruntowny skan, który nic nie wykrył. Wyczyściłem kompa z niepotrzebnego shitu, nic nie dało.

Ping puszczony w cmd wygląda tak jak na screenie, widać że coś mi go podbija cały czas.

Jakieś pomysły?

Wolałem zapytać przed robieniem kolejnego formata, bo może ktoś się spotkał z czymś podobnym. W necie szukałem rozwiązań przez kilka dni i nic nie znalazłem.
Pobierz Dryblas - #komputery #informatyka #internet

Witam,

Mam problem z moim laptopem ...
źródło: comment_x3PEzmboGJMT02lvExwL0OptPGCR8NM2.jpg
  • 4
@ko_Lek: dobry pomysł, może rozwiąże mój problem z tą konkretną siecią
niestety, nie jestem w stanie aktualnie zalogować się do routera
pytanie też co z innymi sieciami, bo wyrzuca mnie z każdej, do jakiej się podłączę

@NTSW: nie, cały czas funkcjonuje tak samo