Wpis z mikrobloga

Klauzula sumienia zakazuje mi podpisywać umowy z wypisaną kwotą brutto, bo to jest #!$%@? jakaś kpina.

Dla przykładu 5000zł brutto ~ 3500zł na rękę

Powinien być #!$%@? kościelny zakaz podawania płacy brutto, bo to urąga całemu sacrum i profanum. To jest obraza majestatu boskiego i ludzkiego.

#takaprawda #pieniadze #klamstwobrutto #spiseg
  • 27
  • Odpowiedz
Podawanie wypłaty w brutto to jak mierzenie #!$%@? z kręgosłupem


@medykxhsz: powtarzanie tego w bardziej ogarniętym towarzystwie tylko przynosi wstyd i stawia cię z automatu gdzieś pomiędzy sebą a januszem, którzy nie mają pojęcia o składkach i kosztach pracodawcy.
  • Odpowiedz
Klauzula sumienia zakazuje mi podpisywać umowy z wypisaną kwotą brutto, bo to jest #!$%@? jakaś kpina.


@125ccfurii: jak zaczniesz zarabiać więcej niż 5000zl to zobaczysz że podawanie "netto" nie ma wogole sensu bo w ciągu roku pensja na rękę. mocno się potrafi zmienić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Morf
Po to się podaje netto, żeby nie było zdziwienia,jak na konto zaczyna przychodzić nagle mniej, bo drugi próg.

@d_kwi

skad niby pracodawca ma wiedzieć ile to wyjdzie netto
  • Odpowiedz
Po to się podaje netto, żeby nie było zdziwienia,jak na konto zaczyna przychodzić nagle mniej, bo drugi próg.


@125ccfurii: I które netto podasz? Przed wejściem w drugi próg czy po? I jeszcze jak się ZUS przestaje płacić to znowu pensja się zmienia. Tak jak napisałem podawanie pensji netto powyżej pewnej kwoty nie ma sensu
  • Odpowiedz
@Morf: Ty naprawdę myślisz,że wszyscy ludzie pracują tylko w jednej pracy i nie mają innych źródeł dochodów?

Przypadek o którym cały czas gadasz jest z dupy, bo jak podasz brutto, to Ci mogę zadać to samo pytanie - to jest brutto przed wejściem w drugi próg, czy po? Przecież możesz wykonywać dwa etaty plus umowy o dzieło itp?

No to Ci powiem, że w Polsce pracodawca płaci jakbyś był w
  • Odpowiedz