Wpis z mikrobloga

@kidrys: jak przebrnąć przez kwestie ubezpieczenia, szczególnie w okresie przejściowym. jakie koszty owego i u kogo. jakie użytkowanie jest zgłoszone - czy tylko czas wolny czy również dojazdy do pracy. czy pojazd ma zmienioną klasyfikację w dowodzie rej. głównie chodzi mi właśnie o takie kwestie formalno-kosztowe.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkaWyznania: pierwsza rzeczą która mozesz zrobić jak już wszystko zbudujesz to zmiana typu pojazdu w DVLA. Nowa kategoria to Motorhome Caravan. Będziesz musiał zrobić kilkanaście fotek. Opisać modyfikacje. Żeby wszystko pomyślnie przeszło to musisz mieć: krzesełka i stolik. Łóżko, może być rozkładane z krzesełek albo ławeczki. Kuchenkę. Szafki. Wszystko musi być przymocowane na stałe. Opisujesz. Robisz foty. Z zewnątrz tez. Z przodu i z tylu żeby było widać blachy. Wysyłasz
  • Odpowiedz
@kidrys: ale sama przerobka i formalnosci to nie problem, to wszystko wiem. chodzi mi wylacznie o kwestie ubezpieczenia, jak do tematu podejsc i na jakie koszty sie nastawic. jade po vana, kupuje i co? dzwonie do ubezpieczalni i ubezpieczam jako van do prywatnego uzytku? jaki to bedzie koszt? znizek na vany zadnych nie mam. dopoki jest to formalnie van, dojazdow do pracy dodac nie moge, bo wtedy wpadam z automatu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkaWyznania: kupujesz vana. Np takiego transportera. I ubezpieczasz go jak każdy normalny samochód. SDP + C. Social domestic and pleasure + Commuting. Nie wpadasz w nic bo nie używasz go do pracy. Dodając commuting to kosztuje cię kilka funtów więcej. Nie dużo. Całe ubezpieczenie natomiast to wypadkowa dużej ilości czynników. O tych ubezpieczeniach na 3 miesiące nic nie wiem
  • Odpowiedz