Wpis z mikrobloga

Mirki z #seo czy jest jakiś sposób by sprawdzić w jakim czasie artykuł na blogu jest wrzucany do Google? W sensie po jakim czasie artykuł "Ala ma kota" jest w ogóle w wynikach wyszukiwań (niezaleznie od miejsca) na frazę "Ala ma kota"
  • 14
  • Odpowiedz
Hmmm to teraz zależy:
Możesz robić to ręcznie,
Możesz sprawdzać logi serwera i patrzeć kiedy GoogleBot zajrzy na stronę.

Możesz też wysłać poprzez Google Search Console GoogleBoty na ten konkretny adres (zakładając, że masz zweryfikowany adres). Wysyłając adres poprzez GSC najczęściej czekałem około 5 minut na stronę w indeksie :-)

Dobrze
  • Odpowiedz
@zuymen: źle mnie zrozumiałeś, strona już dawno zgłoszona do GSC, chodzi mi o zbadanie szybkości indeksowania nowych stron, kiedyś w mapach xml ustrawiało sie to ręcznie, teraz Google ma w dupie i indeksuje po swojemu i pytam o narzędzie do zbadania tej szybkości - indeksowania nowych wpisów na blogu
  • Odpowiedz
Też już nie czaję. To chcesz sprawdzić jak szybko pojawiają się w indeksie czy jak szybko GoogleBot trafia na nowe wpisy? Czy może w ogóle jak szybko biega po Twojej stronie?
  • Odpowiedz
@zuymen: Kiedyś w mapie xml ustawiałeś jak często ma bot czytać Twoją stronę - ustawiało się wpisy np. raz na godzinę, strony raz dziennie, kateogrie raz w tygodniu i tak dalej. Kilka lat temu Google to wywaliło i teraz robi to "automatycznie". Chodzi mi o możliwość sprawdzenia tego "automatycznie" czyli gdy wrzucam na blogu wpis, to po jakim czasie Google to czyta i wrzuca to indeksu stron.
  • Odpowiedz
@iighlaq_alhabl: Nikt nie mówi, że zawsze będzie tak samo. Możesz zbierać informacje dla każdej strony i policzyć średnią. Zależy od tego do czego chcesz tę informację wykorzystać.

Wczoraj mogło się zdarzyć tak, że akurat robot zawitał na stronę chwilę po publikacji. Czy dodatkowo wysyłasz w GSC stronę do indeksacji? To też potrafi przyspieszyć (czasami mi tak indeksował wpisy momentalnie), ale nie zawsze.

Jak to wordpress to możesz też dodać serwisy
  • Odpowiedz