Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Już wcześniej pisałem żale na temat mojego wykształcenia, zmarnowanych lat i gównopracy (w zawodzie) za śmieszne pieniądze - 2 z przodu i bliżej do 2k niż do 3k na rękę.
Pisałem także o tym jak IT było moim hobby i teraz mocno żałuję, że nie poszedłem na infromatykę.

Pytanie do was drogie Wykopki. Czy w IT rzeczywiście są takie zarobki jakie podawane są w internecie? Przyznam, że jak prawdziwemu Polakowi gula rośnie i dupa pęka na wieść o zarobkach informatyków. Właśnie scrollowałem wątek na randomowym, polskim forum IT, gdzie ludzie odpowiadali na pytanie ile zarabiają, gdzie i na jakim stanowisku. Za głowę się złapałem widząc te odpowiedzi:

Anon1> 8000 brutto
Anon2> 12000 na rękę
Anon3> 16000 brutto
Anon4> 6500 na rękę
Anon5> 9000 na rękę

Dupa jeszcze mocniej pęka kiedy przychodzi do mnie mój dobry ziomek i chwali się, że w końcu dostał pracę z UoP i na start zawołał 5k na rękę. Prawie świeżo po studiach, inżynierka 6 lat mu zajęła, 0 doświadczenia.
Życzę mu jak najlepiej i niech zarabia nawet 50k, ale #!$%@? mnie na łopatki fakt, że pomagałem mu pisać pracę inżynierską (co prawda tylko mobilizowałem i redagowałem ją, ale mocne XD). Uwierzcie mi - gdyby nie ja to biedak by się nie obronił, bo nie mógł sobie poradzić z napisaniem pracy.
I te jego 12 nalypek na legitymacji studenckiej;)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: to co ludzie mówią bierz przez pół. Jak chcesz się przebranżowić na IT to już. Idź na rozmowę na helpdesk, czy jakiegoś specjalistę. Opracuj sobie plan co i jak będziesz mówił. Jak ktoś zobaczy ze masz łeb na karku to cię przyjmie bez doświadczenia. Pełno jest teraz takich ludzi co niby doświadczenie maja, ale rozmawiają tylko z szczurami z piwnicy i to pod warunkiem ze umieją programować w c#.
@AnonimoweMirkoWyznania: Prawda jest taka, że w wielu specjalistycznych zawodach osiąga się takie stawki. Tylko Internet i wypok wyniósł na piedestał zawód programisty. Na wypoku to większość myśli, że 95% robi za minimalną, potem długo długo nic i sławetne programiści 15k, a to jest gówno prawda. Róbcie wszyscy inżyniera z IT, uczcie się programować, zrobi się jeszcze większa luka w pozostałych specjalistycznych zawodach i za parę lat to programiści będą Ci biedniejsi.
--.--: @AnonimoweMirkoWyznania: ehhhhhh problem w z wykopkami piszącymi o zarobkach w IT jest taki, że mają bardzo wąski wycinek informacji. Jak są programistami, to wiedzą, ile zarabiają oni i może paru kolegów.

powiem Ci tak - nie pracuję w IT, pracuję w tzw. 'professional services', ze względu na moją specyfikę zawodową, mam sporo styczności z managementem IT, w tym u kilku liderów branży (jak pomyślisz o top pracodawcach w IT,
tak, to są realne zarobki.

@goferek: @AnonimoweMirkoWyznania: zależy też dużo gdzie się mieszka, bo znowu na wykopie to wszystkim tym piszącym wydaje się, że wszyscy mieszkają w Warszawie/Wrocławiu/Trójmiasto/Kraków... W mniejszych miastach zarobki też potrafią być dobre, ale raczej więcej jest mniej zarabiających ludzi w branzy (poniżej 6000zł) - ale utrzymanie jest też mniejsze. Już dawno zauważyłem tą tendencję, że wszyscy zakładają, że mowa o największych miastach w kraju... No nie
@AnonimoweMirkoWyznania: ja mam na odwrót i żałuję zostania programistą. Hajs może jest dobry, ale nie rośnie już wcale. No i jesteś klepaczem, który nie ma nic do gadania. Naprawiaj bugi i dupa cicho, bo tu ważniejsi są. I ci sobie ważniejsi wymyślą sobie, że w sezon urlopowy masz zrobić 5 projektów, z czego ludzi zostanie 2 z 4 no i #!$%@? po 10h bez weekendów, bo jesteś tylko umysłowym robolem (