Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Jak straciłem swoje główne konto google?

1. Wszedłem w opcje zmień hasło
2. Wygenerowałem jakieś losowe hasło
3. Użyłem haseł Avast
4. Hasła Avast nie zapisały mi tego nowego hasła
5. Ja nie zapisałem tego hasła
6. Klikłem zmień hasło

Hasła Avast to według mnie gówno, lepszy jest LastPass.
#hasla #komputery
  • 12
  • Odpowiedz
@bizonsky: Chcesz mi powiedzieć że pamiętasz kilkadziesiąt/kilkaset unikalnych haseł o długości powyżej 20 znaków, czy jesteś kretynem który wszędzie używa tego samego hasła, albo ma jakiś pattern który można wykryć po odkryciu dwóch, trzech z nich?
  • Odpowiedz
@cxnmlhuipwetr no tak, tylko 20 znakowe hasła są bezpieczne. mam kilka roznych roznej dlugosci haseł w zaleznosci co chronią i nie jestem przynajmniej ketynem ktory zarzuca komus bycie kretynem bez powodu. natomiast jezeli ktos nie potrafi wymyslic dlugiego hasla tak aby je zapamietac i jeszcze twierdzi, ze to niemozliwe jest dla mnie kretynem do kwadratu
#!$%@? mi jakos sie konta do google nigdy nie udalo utracic
  • Odpowiedz
@bizonsky: @Sweet_acc_pr0sa: Unikalne hasło ogranicza konsekwencje wycieków takich jakie są rejestrowane chociażby tutaj: https://haveibeenpwned.com/

Jeśli macie to samo hasło w serwisach rozrywkowych typu wykop i w jakimkolwiek serwisie w którym są wasze dane osobowe to mogę tylko gratulować kiepskich wyborów osobistych.

@Sweet_acc_pr0sa: W jaki niby sposób mieliby to przejąć inaczej? Na gmailu musiałbyś mieć wyłączone multi-factor albo powiązane onto ze słabszymi zabezpieczeniami.

Podobnie zresztą reużywanie nazw użytkownika na stronach
  • Odpowiedz
@cxnmlhuipwetr: no ale nie mam wszędzie takich samych. natomiast nie mam np. na mirko takich rzeczy, żebym musiał je chronić 20 znakowym hasłem. i do takich mało ważnych rzeczy/kont mam rzeczywiście ze dwa-trzy proste hasła. za to maile zawsze już chronię innymi. podobnie konta w bankach. i jakoś je pamiętam. wiesz, jak trzymasz plany zniszczenia świata na kompie to spoko, rób co chcesz, ale jak zablokowałeś sobie do nich na stałe
  • Odpowiedz