Wpis z mikrobloga

@Andczej: Może i rejestrowana ale to nie China Post Air Mail tylko jakiś ePacket i zamiast do rąk własnych może trafić do skrzynki albo i nawet tam nie a listonosz wpisze że doręczono bo podpis nie jest wymagany
@Andczej: Właśnie przez to przechodzę, paczka niby wrzucona do skrzynki i w sumie nie mam podstaw by nie wierzyć listonoszowi bo jakiś ulotkarz mógł się nie bać i #!$%@?ć ale wytłumacz skośnemu że nie masz paczki mimo ze na trackingu jest "signed for". Na poczcie byłem to mi pani pokazała kartkę z podpisem listonosza i powiedziała że oni to do skrzynek wrzucają i jest doręczone i wychodzi na to że faktycznie
@kk887s:
Taka informacja pojawia się po wpisaniu mojego trackingu w formularz reklamacyjny na stronie PP:

"Szanowny Kliencie, uprzejmie informujemy, iż tego rodzaju usługa jest usługą niepowszechną i operatorzy pocztowi ponoszą odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi Expres PRIME, w zakresie przez siebie ustalonym, tylko w stosunku do nadawców przesyłek nadanych w ich krajach. Wobec powyższego, prosimy poinformować nadawcę, aby złożył reklamację u operatora w kraju nadania"
+
"Rodzaj
@SebaKomp Czyli? (ʘʘ)
@2YT4U Nawet nie wiedziałem, że te od China Post trzeba podpisywać. W każdym razie dobrze wiedzieć, bo też mam jednen list wysłany jako China Post a zaczyna się na LF.
@kk887s Co więcej na stronie Poczty Polskiej jest zakładka odnośnie przesyłki Global Expres gdzie można pobrać regulamin usługi w PDF. W tymże regulaminie jak wół stoi, że jako doręczenie należy rozumieć m.in wrzucenie do skrzynki i że podpis nie jest wymagany.
China Post to tylko operator a rzecz rozbija się o typ przesyłki.