Wpis z mikrobloga

@Zombivor: tak, 15k b2b to ja rozumiem ze ktos wystawia co miesiąc fakture na 15k netto, z tego trzeba zapłacic ZUS i podatek dochodowy ale można jakieś koszty generować żeby ograniczyć podatek i odliczać VAT od zakupów na potrzeby prowadzenia działalności
@Zombivor: Ja zakładam, że w tych postach to zwykle B2B netto na fakturze, ale już z urlopem i jakimś małym L4. Podobny koszt dla pracodawcy co 12.5k brutto na UoP. Chociaż 15k brutto na UoP też jest realne.
@Henoch_Jered: Te wpisy to raczej osób które pracuja zagranicą i przelicza na zł lub pracują zdalnie dla firmy zagranicznej. W Polsce 15k po 2 latach raczej niemożliwe nawet nawet licząc b2b z VATem, no chyba że ktoś jest alfa i omega i wczesniej bardzo dużo życia spedził bawiac się w te klocki.
Czy to ogarniacie sami?


@Zombivor: nie istnieje coś takiego, jak 'płatny urlop', ani na b2b, ani na UoP. To socjalistyczna fikcja, która ma Ci dać poczucie dbania o ciebie przez pracodawcę.

Tak, załatwiamy sami.

A jak ktoś zarabia ~10k na rękę na UoP to jest po prostu kretynem.
@Zombivor: @fegwegw:
To już w zalezności jak ustalisz. Długo pracowałem na UoD 50%KUP bo przy niskich kosztach najbardziej się opłaca(minus taki że niska zdolność kredytowa). Teraz pracuje na UoP bo z pewnych względów jest taki przymus, ale jak przymus zniknie to przejde na b2b. Ważne żeby w przy zmianie kwoty ustalić tak żeby w portfelu zostało więcej kasy.
benefitami UoP


@maque: wymień 2, oczywiście takie, których nie jesteś sobie w stanie sam zapewnić, taniej, zarabiając dużo więcej na b2b, przy takich samyh kosztach pracodawcy.
Płatny urlop nie jest żadnym wymysłem a postynie stają się bardziej merytoryczne jak doda się przymiotnik socjalistyczny, a do tego wyzwie ludzi od kretynów. W wielu branżach UOP jest dużo korzystniejsza niż działalność, ale pewnie IT to nie dotyczy.
@fegwegw:
1. Wypłata w przypadku choroby/wypadku w pracy
2. Macierzyński

Różnice B2B a UoP nie zawsze są tak duże, aby pokryć chorobowe+urlop, zwłaszcza jeżeli sytuacja ma miejsce w pierwszym roku pracy. Nie każdy kontrakt B2B gwarantuje tak samo długie okresy wypowiedzenia albo ogólnej ochrony pracownika jak UOP; O kruczkach i zapisach, które umożliwiają stratę pracy z dnia na dzień nie wspominam.
@fegwegw: Mniejszy stres (nie prowadzisz własnej "firmy"), nie szukasz sobie sam projektów (wada i zaleta), nie musisz robić 3 przelewów miesięcznie do różnych organów państwowych (nie, nie jest to problem, ale trzeba o tym pamiętać - a spóźnij się choćby o dzień...).
P.S: Nie mówię, że UoP jest lepsze! Wręcz przeciwnie, uważam, że lepszym wyborem jest b2b na liniówce. Aczkolwiek wszystko ma swoje plusy i minusy ( ͡° ͜ʖ
Wypłata w przypadku choroby/wypadku w pracy


@maque: to się nazywa 'ubezpieczenie' i w sektorze prywatnym działa wielokrotnie lepiej.

Macierzyński


@maque: no tak, okradanie pracodawcy to faktycznie może być plus UoP.

nie szukasz sobie sam projektów (wada i zaleta)


@Henoch_Jered: przecież na UoP też sam szukasz 'projektów' (firm).

a spóźnij się choćby o dzień...


@Henoch_Jered: ...to nic się nie stanie. Przestańcie tak demonizować US i ZUS (tzn, w tym
@Zombivor: Z mojego podwórka to zazwyczaj była kwota netto na fakturze, ale jednak częściej bez urlopów (stawka dzienna 700-800zł + VAT) i bez L4. Są oczywiscie miejsca gdzie można negocjować i wolne i wyższe stawki, które pozwlą zachować 15K biorąc 26 dni urlopu (niedawne oferty bankowe na 1000zł dziennie). Istotnie można nieco zaoszczędzić mając stałe koszty (amortyzcja samochodu/leasing).
Negocjując B2B warto dodać ok 10% do kwoty w ramach wolnego i jednak
@fegwegw: Chętnie się dowiem jakie ubezpieczenie zapewni mi 80% mojej aktulanej wypłaty na B2B w przypadku choroby;
Co do zdania o "okradaniu" to nawet nie wiem jak to skomentować. Żyjemy w pewnym konkretnym systemie, który na UOP zapewnia określone możliwości tak samo jak na B2B.
Rozumiem że jak rozliczasz telefon/samochód/bilet/inne rzeczy w kosztach na B2B to korzystasz z nich TYLKO w ramach działalności i nie okradasz skarbu państwa zaliczając koszt całościowo
Rozumiem że jak rozliczasz telefon/samochód/bilet/inne rzeczy w kosztach na B2B to korzystasz z nich TYLKO w ramach działalności i nie okradasz skarbu państwa zaliczając koszt całościowo zamiast częściowo...


@maque: nie okradam państwa, to ono okrada mnie podatkiem dochodowym.

Chętnie się dowiem jakie ubezpieczenie zapewni mi 80% mojej aktulanej wypłaty na B2B w przypadku choroby;


@maque: idź do ubezpieczyciela, i poproś o przedstawienie oferty? Tak, będzie drogie, ale to będzie jedynie
idź do ubezpieczyciela, i poproś o przedstawienie oferty


@fegwegw: Twierdziłeś, że w sektorze prywatnym jest o wiele lepiej, zatem ponownie pytam o konkrety. Jaka składka, jaka oferta zapewni Ci 8K wypłaty miesięcznie w przypadku miesiąca choroby? Proszę wymień, gdzie nie ma OWU tak obstrzykniętego wyjątkami, że istotnie dostaniesz te pieniądze. Twierdzisz że to ułamek kwoty płaconego ZUS-u, zatem ponownie - konkrety, kwoty itp. or it didn't happen

Tak, państwo zabiera nam