Wpis z mikrobloga

Zdobyłem inny ram na podmiankę - 2x4GB Goodram Play 2400 MHz CL15. Radiatorki są na nim o jakieś 2-3 mm niższe. Okazało się, że za wiele mi to i tak nie pomogło, bo chłodzenie procesora i tak musiałem przyciąć.

Nie mam dostępu do narzędzi typu Dremel, więc użyłem piłki do metalu i płaskiego pilnika. Efekt nie jest najgorszy, nie wyciąłem całkowicie żeberek radiatora, a jedynie ponacinałem je tak, aby można je było wygiąć w jedną stronę.

Dzięki temu zabiegowi komputer już działa. Złożyłem go, żeby przyjrzeć się jak rozłożę kable (będzie ciężko ;p). Sprawdziłem temperatury, są oczywiście bardzo niskie, ponieważ nie mam jeszcze zamontowanej karty graficznej.

Spodobało mi się, że do działania komputera z płytą wyposażoną w WiFi i Bluetooth wystarczą jedynie dwa kable (AC do zasilacza i wyjście wideo). Domowe WiFi, głośnik BT, bezprzewodowa mysz i klawiatura załatwiają resztę.

#pcmasterrace #komputery
#zielonyitx
Pobierz krabat - Zdobyłem inny ram na podmiankę - 2x4GB Goodram Play 2400 MHz CL15. Radiatork...
źródło: comment_ZAbyif0E6Y9E7ODH9HGbCcZ8pZN55gZi.jpg
  • 16
@trapist_e: Specyfikacja:

i3 8100
ASRock H310M ITX/AC
Goodram Play 2400 MHz CL15 2x4GB
Gigabyte GTX 1050 OC
Goodram Iridium Pro 240 GB
BeQuiet! SFX 300W
Deepcool Gabriel
Raijintek Iris 256 RGB 120 mm x2

Po moich modyfikacjach, obstawiam, że nawet karta graficzna typu GTX1070 nie miałaby problemu z utrzymaniem znośnej kultury pracy w tej budzie. Do tego np. i5 8400, czy i7 8700 i jest na prawdę mocny sprzęt w małym
Pobierz krabat - @trapist_e: Specyfikacja:

i3 8100
ASRock H310M ITX/AC
Goodram Play 2400...
źródło: comment_DuqMBeOSiY7gESSgB5bpGiTRFIrGHKxZ.jpg
@krabat: ogólnie temat trochę moddingu umarł. Kiedyś nawet allegro organizowało konkursy. ale to były lata 2006-2010 kiedy nawet ledy średnio były dostępne (jakieś stripy itp a o ws można zapomnieć)
@bi-tek: Też mam takie wrażenie. Chociaż ci którzy od lat się tym zajmują i nie przestają, weszli już na poziom dla mnie nieosiągalny. Malik, Skeeper, czy Elder to kompletny kosmos ;)
@krabat: Ja trochę odszedłem od tematu na naście lat. Ale może teraz coś na STX złożę i z jakąś dedykowaną obudową jednak na razie nie mam czasu. Fajnie że komuś sie jeszcze chce
@krabat: Jak coś to baza ( rama ) z druku 3d, na razie 1 serwer mi wystarcza w zupełności także tego nie ruszam i kase średnio mam na nowe podzespoły. Jednak kiedyś to bedzie musiało ruszyć.