Wpis z mikrobloga

Kupilem TV Samsung UE50 MU6102. Podlaczylem wszystko, bajka. Obraz piekny, 'plynie' po prostu, filmy rewelacja. Sielanka trwala do odpalenia najpierw meczu Legii, a teraz jakiegos na Eurosporcie. Obraz przycina, wyglada to tak jak w grze, gdy klatki spadaja. No #!$%@? mnie strzela. O co chodzi? Mam zwykla kablowke jak w bloku. Nic w ustawienich obrazu nie zmienialem.

#telewizory #elektronika
  • 17
@Delo: to warto jednak ustawienia zmienic ( ͡° ͜ʖ ͡°) wylacz wszelkie upiekszenia, filtry i cokokolwiek tam "poprawia" obraz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ma byc surowy sygnal, bez zadnych live colors czy dynamic contrast ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sierzchula: wylaczone wszystko, poprawy brak. Czy problemem moze byc kabel od kablowki? On idzie z drugiego pokoju przez pol mieszkania i jest w srednim stanie.
@fordern: ok, ja wiem ze nie jest to jakis kosmiczny telewizor, no ale bez przesady. Do tej pory mialem w pokoju 15 calowego staruszka i w zyciu bym sie nie spodziewal, ze po zmianie bedzie taki dramat. Przeciez jezeli ten tv pokazuje teraz pelnie mozliwosci,
bylo wiecej pochwal niz krytyki


@Delo: Na temat serii MU61? XD

I mean, w tej cenie były gorsze telewizory, ale ten też nie był wybitny. A co do sportu, to tak jest natura matryc LCD 60Hz, lub szybszych z wyłączonym upłynniaczem.
@fordern: nie uwierze, ze tv z 2017 roku nawet z matryca 60 hz powinien chodzic, tak jak u mnie. Ja wiedzialem, ze jakiejs rewelacji nie bedzie, no ale bez zartow. Moze majatek nie kosztowal, ale tez nie 600 zlotych. Czy jezeli kabel od kablowki jest lekko zuzyty, to moze to byc geneza problemu? Co do tych ulepszaczy, to wydaje mi sie, ze wylaczylem wszystko.
@Delo: No to włącz, akurat w Samsungu to dobrze działa. Możesz też się pokusić o opcję Wyraźny ruch LED, ale to mocno przyciemni twój obraz - natura tej opcji jest taka, że wygasza podświetlenie matrycy podczas ładowania klatki obrazu na matrycę, i zapalania gdy klatka jest gotowa. Minus polega na tym, że w ten sposób nie jest w stanie rozświetlić jej do maksymalnej jasności, ale przez to że nie widzisz tego
@fordern: ok, pobawie sie tymi opcjami. Jezeli nie bedzie poprawy, to wymieniam kabel od kablowki. Jezeli i to nie pomoze, to od razu zwrot, bo to sa normalnie zarty jakies.
@fordern: nie patrzylem na zaden znaczek. Ustalilem sobie budzet, jaki chce wydac na TV i w ramach tego budzetu szukalem. Ten model mial mnostwo pozytywnych opinii, ale jezeli tak to ma wygladac, to te 'recenzje' sa o kant dupy potluc. Caly czas chodzi mi po glowie ten kabel od kablowki. Czy to chociaz w teorii moze byc to? On byl podlaczony wczesniej do dwudziestoletniego telewizora. Wygladalo to tak, ze nieraz trzeba
@Delo po co sie denerwować? To tak jakbys na nowy samochód z salonu postanowił przeznaczyć 35k i potem byś sie dziwił, że twoja nowa Dacia z silnikiem 1.1 przyśpiesza gorzej niż stary passat z silnikiem 2.0 . W telewizorze 4k mamy cos takiego jak upscaling, jeśli podajesz mu sygnał 4k to telewizor na miękko go przyjmuje a jeśli niższą rozdzielczość to brakujące linie musi sobie dorobić. (Material hd w tv to zazwyczaj
@swiatas1991 reasumując kupiłeś kasztana i chcesz żeby grał jak coś z przynajmniej średniej półki. Nie mówię ze ten telewizor jest tani ale takie mamy ceny i na standardy dzisiejszych cen nie kupiłeś nawet sredniej półki
@swiatas1991: pozmienialem troche w ustawieniach i z poczatkowego dramatu, gdzie podczas meczu non stop byly zaklocenia, teraz zostalo ich moze 5-10%. Uwazam, ze jest nadzieja, by dostroic go tak, by nie bylo problemow. Na forum Samsunga jest watek, gdzie ludzie maja ten sam problem i to przy drozszych modelach.