Wpis z mikrobloga

@perki51: Jeśli w tanku jest powietrze to się leje strumieniami. Niestety różnica ciśnień robi swoje i najlepiej lecieć z pustym tankiem. Pomimo, że kabina w samolocie jest ciśnieniowa to i tak na przelotowej wysokości masz obniżone ciśnienie o ok 25% w stosunku do tego na ziemi. Wystarczy to w zupełności, żeby powietrze znajdujące się w tanku wypchnęło część liqidu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Hmm, no dobra. Bo już jestem w drodze na lotnisko z pełnym tankiem, to owine jakimiś chusteczkami albo coś żeby mi w razie czego nie zalało torby.
  • Odpowiedz
bo ciśnienie się nie zmienia.


@ccTV: CO XD

A jak lądujesz, albo startujesz to co sie niby dzieje? Dopiero w trakcie lotu na wysokości przelotowej jest stabilizowane. Dodatkowo, ciśnienie w samolocie jest o ok. 20-25% niższe w stosunku do tego co masz przy poziomie gruntu.
  • Odpowiedz
Bo już jestem w drodze na lotnisko z pełnym tankiem


@perki51: przed odlotem wylej do śmietnika ten liquid. I tak się wyleje, więc go zmarnujesz, a znając życie chusteczka i tak nie pomoże. :)
  • Odpowiedz
@audiokoks: dzięki za sprostowanie, wiesz dlaczego nie jest utrzymywane ciśnienie atmosferyczne z poziomu morza przez cały lot? Zbyt duża różnica ciśnień wpłynęłaby aż tak na wytrzymałość samolotu?
  • Odpowiedz
@ccTV: Tak. Dla konstrukcji najlepiej byłoby gdyby ciśnienie było zbliżone do tego na zewnątrz, ale ze względu na to, że ludzie by raczej nie chcieli latać takimi samolotami, konstruktorzy i lekarze doszli do porozumienia, ze najbezpieczniejsze i najbardziej optymalne będzie ciśnienie zbliżone do tego, które jest na wysokości ok. 2500 m n.p.m
  • Odpowiedz
@perki51: swoją drogą, dalej można wnosić e-papierosy na pokład? Rok temu jak leciałem wizzairem, to komuś się zapalił w plecaku e-fajek, wybuchł niewielki pożar, i musieliśmy zawrócić na lotnisko, z którego ruszyliśmy ; d
  • Odpowiedz
@dlaczego_nieja: Tak i powiem więcej, masz obowiązek to robić gdyż nie możesz przewozić wymienialnych ogniw Li-ion z bagażu głównym, masz obowiązek posiadać je w bagażu podręcznym. Co więcej istnieją regulacje dotyczące przewożenia e-papierosów. Te zabraniają przewożenia ich w bagażu głównym.

https://www.faa.gov/about/office_org/headquarters_offices/ash/ash_programs/hazmat/passenger_info/media/Airline_passengers_and_batteries.pdf

To są regulacje FAA, ale wszystkie większe linie czy linie latające do USA się do nich stosują.
  • Odpowiedz