Wpis z mikrobloga

#okulary #wzrok
kupiłem nowe okulary, mówię pani w euroexpres czy innej sieciówce, chce do komputera, żeby nie zmieniały kolorów, obojętnie, no i taki kasztan wszystko widzę jakby zamiast oczu miał kamere ARRI Mini, najgorsze jest to, że wzrok mi się adapuje i nie jestem już w stanie rozróżniać kolorów po dłuższym siedzeniu przed kompem, polecie jakiś dobry sklep w Warszawie z pałczakami gdzie nie zapłacę miliona monet i od razu zrobią mi badanie wzroku.

Pobierz
źródło: comment_bBEpKNVztZCeaskQkY8FJ4uK6cqVoILC.jpg
  • 5
@GloomySunday: zafarb zielony wskakuje +1 dioptrii kat 90 st, miałem okulary od dziecka do studiow, poszedlem pozniej na operacje laserowa, ale nie udało sie wady zrobić idealnie, duzo siedzę przed komputerem i pracuje z kolorem więc nie dość, że mam przekłamany kolor to nie widzę idealnie małych literek chociazby w AE :/

Opakowanie i cała reszta jest w domu rodzinnym na Podkarpaciu, samo przesunięcie kolorów spróbowałem zrobić telefonem, ale nie bardzo
Pobierz
źródło: comment_HqL6STojYVSRiV1ERX71g0QPEX0TzMpR.jpg
@jakub-zieba: soczewki posiadają filtr światła niebieskiego (do pracy przy komputerze) więc filtrują część zakresu i ocieplają barwy. Osoba sprzedająca powinna poinformować Cię o tym, ze takie okulary są niewłaściwe dla osób dla których idealne oddanie kolorów jest kluczowe. Czy moce były dobierane do pracy z komputerem / bliżą?
@GloomySunday podobno tak ale pewnie skoro zapewniała że nie będą zmieniać kolorów tak i to zrobili, poszedłbym w jedno miejsce wszystko od badania po okulary załatwił i miał z głowy ale ze się na tym nie znam znowu może mnie jakaś Grażyna zrobić na kasę i będę chodził klnac pod nosem
@jakub-zieba: jeśli zapewniali Cię, że nie będą zmieniać kolorów to masz podstawę do reklamacji ponieważ jest to nieprawda. Niestety w sieciowych zakładach sprzedawcy (nie optycy) wcisną Ci zawsze najdroższe rozwiązania tak, żeby mieć największy obrót - prowizję. Pójdź gdzieś i zrób badania (wykonywane przez optometrystę albo okulistę) i powiedz od razu do jakiego typu pracy potrzebujesz okularów - z jaką odległością pracujesz. Następnie zamów okulary z dobrej jakości ale nie specjalistyczną