Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem sobie kupić ten, no, gramofon. Moje wymagania to direct drive, przyzwoita dostępność wkładek i jak najmniejszy poziom kultowości (żeby się to dało kupić bez wydawania horrendalnych sum, czyli Technics odpada, Sansui chyba już też jest ostro kultowy). Jaki budżet sobie teraz trzeba wyobrażać i jakich firm szukać? :) Nie mam problemu z kupowaniem uszkodzonych pod warunkiem opłacalności naprawy. #gramofon #winyl
  • 3
@kyaroru Jest takie forum winyl.net i tam sa tematy gdzie ludzie szukaja gramofonow do danej kwoty. Jak kupowalem swojego to zalozylem tam konto, wrzucilem pare propozycji z allegro i doradzili mi co sie nadaje a co nie. Ogolnie to forum to kopalnia wiedzy. Pamietaj ze prócz gramofonu bedziesz potrzebowal przedwzmacniacza albo wzmacniacza z wyjsciem fono. Mysle ze jesli chodzi o DD to trzeba szukac czegoś koło 500 zł najmniej.
@tata_swinka: Dziękuję:) Wiem jak to działa, zajmuję się renowacją starych gratów (tyle że w tym przypadku to głównie chodzi o to, żeby siedemdziesięcioletni gramofon chociaż się zaczął kręcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)), po prostu jakoś nigdy nie miałem niczego sensownego i względnie współczesnego na własność;) Przedwzmacniacz z filtrem RIAA to na upartego i sam mogę zrobić. Poprzeglądam sobie forum z miłą chęcią. Mam tylko nadzieję, że nie